epojisteni logo
tankovani-auta

Ušetřete s aplikací v mobilu! Tyhle appky za vás pohlídají ceny nafty i benzinu

31. 10. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

Ceny benzinu v Česku stagnují, nafta dál mírně zlevňuje. Abyste nemuseli objíždět několik čerpacích stanic a měli informace o aktuálních cenách nafty a benzinu neustále po ruce, stačí si stáhnout některou z následujících aplikací pro chytré telefony. Ty za vás ceny ohlídají a navíc prozradí, kde natankujete nejlevněji.

Aplikace Mapy se nedávno naučila ceny pohonných hmot

Mapy.cz pravděpodobně znáte. Spousta z nás jim dokonce udělala místo ve svém mobilu. Zatímco k původním funkcím aplikace patřilo plánování tras, zobrazování turistických i cyklistických podkladů nebo oblíbený off-line režim, nedávno se „appkaappka“ naučila i ceny pohonných hmot. Stačí zadat do vyhledávacího pole „čerpací stanice“ a Mapy.cz vám vyhledají seznam nejbližších stanic, ve kterém můžete rovnou porovnat  ceny  benzínu  a nafty. 

Procházet si čerpací stanice samozřejmě můžete jednoduše přímo na mapě. Seznam navíc denně aktualizuje ceny více než 1500 čerpacích stanic v Česku a necelých 500 na Slovensku. U 400 stanic kromě cen ukáže i další podrobnosti (např. otevírací dobu a služby čerpací stanice). 

Jedinou nevýhodou aplikace jsou mnohdy neúplné informace o cenách pohonných hmot v hlavním městě nebo skutečnost, že mapy.cz zobrazují pouze ceny standardního benzínu a nafty. Prémiová paliva aplikace neukazuje, což ale umí následující aplikace.  

Náš tip

Mohlo by vás zajímat:

Aplikace mapy.cz je dostupná pro operační systémy iOS, Android také pro Windows Phone.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Pumpdroid/iPumpuj: Ušetřete na nákupu pohonných hmot s chytrou appkou

Další aplikací, která je u řidičů oblíbenou stálicí, je i  Pumpdroid/iPumpuj, jejíž největší předností je spojení s komunitou uživatelů, kterou si za dobu své existence vytvořila. Aplikaci si mohou stáhnout majitelé chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android (Pumpdroid) a iOS (iPumpuj). Další výhodou aplikace je její úžasná přehlednost a uživatelská přívětivost. Po spuštění vás přivítá jednoduchá obrazovka, která slouží jako rozcestník k dalším funkcím a nastavení.

Je zde šest ikon, logo aplikace a průměrná cena Naturalu 95, nafty a LPG k datu poslední aktualizace cen prostřednictvím aplikace. I tahle appka má ale i přes své nepřekonatelné výhody několik vad na kráse. Opět jde o neaktualizované nebo nepřesné informace. 

Pokud ale přijedete k čerpací stanici a zjistíte, že ceny uvedené v aplikaci nesedí, není nic lehčího, než novou cenu nahlásit a odeslat ji přímo do aplikace pro další zákazníky. Jednotlivé funkce aplikace zahrnují i možnost přidat vybranou čerpací stanici do „oblíbených“ a mít tak její ceny neustále na očích.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • autobazar
  18. února 2022|Marek Drahorád
  Na co nezapomenout, když si koupíte ojeté auto

  Koupě ojetého vozidla přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je finanční úspora. I za rok starý vůz totiž zaplatíte výrazně nižší částku než za nové vozidlo. Při koupi ojetého vozidla je důležitý zejména pečlivý výběr nejlépe za dohledu odborníka, díky kterému se vyvarujete koupi ojetého vozidla se spoustu úmyslně skrytých vad. Pokud už jste si v bazaru ojetý vůz vyhlédli, máme pro vás pár užitečných tipů.