epojisteni logo
cestovni-pojisteni-gruzie

Pojištění na blbost není žádná blbost

Pojištění na blbost není žádná blbost

Život je samé překvapení, a ne vždy příjemné. Stačí malá chvilka nepozornosti a je zaděláno na velký problém. Jenomže za chyby se odjakživa platí a taková “drobná” chybička může vyjít velmi draho. Není tedy lepší být na takové události připraven?

Den blbec se může přihodit každému. Ráno v dobré víře zapnete pračku a odejdete do práce. Bohužel se pračka porouchá a kompletně vytopí sousedův byt pod vámi. Vaše milované děti při neškodné hře venku s míčem rozbíjí okno u velice drahého auta. Co čert nechtěl, majitel auta právě přichází. Při nákupu omylem svrhnete regál s porcelánem. Na domácím večírku vašeho šéfa neúmyslně polijete vínem luxusní bílou koženou pohovku a tak dále.

Uvedli jsme pouze pár příkladů životních “kalamit”, které vás mohou stát nejen nervy a omluvy, ale především hodně peněz. I přes veškerou snahu prostě nelze zabránit všemu, co vás v životě může potkat. Ovšem, nemáte-li sjednané pojištění odpovědnosti za škody způsobené jiným osobám na jejich majetku, zdraví či životě. Lidově se tomuto pojištění říká jednoduše “pojistka na blbost” a ochrání vás přesně nejen výše uvedených případech.

Hledáte bezpečnou půjčku?

Spočítejte si, kolik zvládnete splácet. Následně vám srovnáme nabídky pouze od ověřených poskytovatelů.

Pojistka “blbostka” aneb když za chyby místo vás platí pojišťovna

Pojištění odpovědnosti osob v každodenním životě neboli zkráceně “blbostka” je velmi praktické a užitečné pojištění. Kupodivu není mezi běžnými lidmi používané tak často, jak by být mělo. Přitom se nejedná o žádný drahý pojistný produkt, a když dojde na lámání chleba, jsou za něj pojištění více než vděční.

Pojištění odpovědnosti v běžném životě se přesně vztahuje na škody, které pojištěný  neúmyslně způsobí na majetku, financích, zdraví či životě jiných osob. Může se jednat o drobnost, která vás vyjde na pár set korun (např. pes rozkouše návštěvě boty), ale i vážné škody na zdraví. Náhrada škody v takovém případě může vyšplhat na stovky tisíc i miliony korun.

Pozor na výluky

Jako každé pojištění i pojištění na blbost má tzv. výluky  z pojištění. Jedná se o situace, kdy pojištění neplatí, nebo pojišťovna může  pojistné  plnění odmítnout vyplatit či jej zkrátit (snížit). Mezi standardní výluky patří úmyslné způsobení škody, neoprávněné užívání poškozené věci, plnění pracovních úkolů, profesionální sportovní činnost, způsobení škody pod vlivem alkoholu, drog či jiných omamných látek, škody způsobené příslušníkům vlastní rodiny a další.

Při výběru pojištění odpovědnosti v běžné životě je proto důležité znát nejen výši pojistného a pojistných limitů, ale i podrobné smluvní podmínky. Kromě výluk z pojištění by vás měl zajímat také územní rozsah, tedy to, zda se pojištění vztahuje pouze na ČR, Evropu nebo dokonce celý svět.

Pojištění na blbost je běžný produkt, který nabízí většina českých pojišťoven jako samostatné pojištění nebo jako součást pojištění domácnosti. Pojištění obvykle zahrnuje nejen pojištěného, ale i ostatní členy jeho domácnosti včetně domácích mazlíčků. I ti totiž mohou způsobit škody ve výši, která se vám rozhodně líbit nebude.

Online srovnání

Srovnejte si aktuální nabídku

Hledáte co nejlevnější půjčku nebo se chcete ujistit, že je vaše stávající půjčka stále výhodná? Vyzkoušejte náš online srovnávač půjček.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  Na co si dát pozor při sjednávání majetkového pojištění?

  V Česku najdeme zhruba jeden a půl milionu trvale obydlených rodinných domů a více než čtyři miliony bytů. Většina z nich je dle statistik pojišťovacích expertů kryta pojištěním. Bohužel značné procento z nich dělá při sjednávání majetkového pojištění zcela zásadní chyby, které mohou v případě pojistné události vést k nižšímu plnění nebo dokonce k jeho úplnému zamítnutí.

 • manzele-u-pojistovaka
  Životní pojištění a daně: Poradíme, jak uplatnit slevy a další výhody

  Platíte si soukromé životní pojištění a budete letos odevzdávat daňové přiznání? V tom případě si uhrazené příspěvky nezapomeňte odečíst od základu daně a tím snížit případnou daňovou povinnost. Jaké odečitatelné pojistky u životního pojištění existují a jak je uplatnit?

 • podavani-ruky-pojistka
  Má smysl uzavírat životní pojištění, když jste single?

  O důležitosti pojištění asi netřeba dlouze spekulovat. Vybrat to kvalitní byste měli při odjezdu na dovolenou nebo třeba v nové práci, kde zodpovídáte za firemní automobil nebo služební notebook. Jsou ovšem i životní situace, které nás o nutnosti pojištění nutí objektivně přemýšlet. Jednou takovou je třeba single život a potřeba životního pojištění. Má smysl ho uzavírat nebo ne?

 • blog-kooperace
  Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

  15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

 • 02. září 2020|Monika Šaríková
  Dovolená u moře na podzim: Kam vyrazit po letních prázdninách?

  Představy o ideální letní dovolené bývají různé. Spousta lidí volí pobyty u moře, protože je tam krásně a báječně si tam odpočinou. Tento relax však většinou kazí mraky lidí, kterým se lze vyhnout jediným způsobem - vyrazit k moři mimo sezonu. Protože  dovolená u moředovolená u moře  po letních prázdninách má doslova moře výhod.

 • cestovni-pojisteni-extremni-sporty-lyzovani
  17. června 2020|ePojisteni
  Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

  ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše ojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistnéhopojistnéhopojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance. plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

 • Dům 3
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění domova od největší pojišťovny světa

  Ačkoliv to tak při pohledu z oken nevypadá, léto i dovolené jsou v plném proudu. Pro mnohé obyvatele naší republiky tak nastává též čas, kdy si musejí sjednat cestovní pojištění. V oblasti cestovního pojištění pro vás rozšiřujeme nabídku a již brzy si tak přes ePojisteni.cz budete moci sjednat cestovní pojištění od několika dalších pojišťoven.

 • Pes na silnici
  29. května 2020|ePojisteni
  Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

  I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.