Tipy na nejlepší autodoplňky, které mají smysl i udělají radost

Tipy na nejlepší autodoplňky, které mají smysl i udělají radost

autodoplňky do auta

V dnešní době je automobil téměř nutností. Odveze nás do práce, do školy a s dětmi i bez na výlety a na dovolenou. Aby byla každá cesta autem co rychlá, bezpečná i pohodlná, vyplatí se investovat do praktických autodoplňků. Které jsou ty nej?

Autodoplňky mohou být praktické, užitečné, ochranné, ale třeba i jenom zkrášlující či zvyšující komfort. Mezi ochranné autodoplňky patří například autokoberce, potahy na sedačky, do kufru, fólie na auta, prahové lišty či lišty na nárazník. 

K praktickým autoplňkům, které ocení zejména cestovatelé a sportovci, patří zejména střešní nosiče a boxy nebo nosiče kol na zadní dveře. Již k automatickým autodoplňkům, které využívá každý motorista patří autonavigace, kamera do auta či držák na tablet nebo telefon.

Navigace do auta

O tom, že je navigace v autě užitečnou věcí, asi nikdo nepochybuje. Hodně lidí používá aplikace v mobilním telefonu, někteří však nedají dopustit na kvalitní navigaci určenou přímo pro auta. Dobrá autonavigace vás bezpečně a rychle doveze z bodu A do bodu B, přičemž navigování probíhá v souladu s aktuálními dopravními informacemi o uzavírkách, objezdech, přestavbách i zácpách či nehodách.

Kamera do auta

Není kamera jako kamera. Vedle parkovacích kamer lze mít v autě kameru umístěnou v oblastí předního skla. Monitorují vše, co se děje před vozidlem, a velmi často slouží jako “svědek” v případě dopravních nehod apod. Proto se jim občas říká také černá skříňka, palubní kamera či jednoduše autokamera.

Moderní kamera do auta však také pomáhá při parkování díky parkovacímu módu, dokáže spustit detekci pohybu při pokus o vloupání či krádež vozidla, zvládne pohlídat děti v autě, zaznamenat polohu, hlásí výskyt radarů a spoustu dalších činností. Některé kamery do auto umí sledovat i dění za vozidlem (tzv. duální kamery do auta).

Střešní nosič a střešní box

Nosiče na kola, lyže a další sportovní vybavení ocení lidé, kteří si sportovní výbavu sebou vozí vícekrát do roka. Pro ně jsou určené různé nosiče, které lze umístit na tažné zařízení, na zadní dveře nebo na střechu, což je nejoblíbenější možnost. Na střechu lze umístit praktický nosič, na který se přidělají nosiče na kola nebo na uzamykatelný střešní box, v němž lze bezpečně převážet lyže, snowboardy i jinou nezbytnou výbavu.

Střešní box je úžasná věc nejen na lyže, ale i na letní dovolenou s celou rodinou. Vzhledem k množství přibalených věcí a zavazadel se jistě hodí další zavazadlový prostor. Střešní boxy mají navíc aerodynamický tvar, takže nedochází ke změnám vlastností vozidla ani k velkému navýšení spotřeby pohonných hmot. Ideální je vybrat si vhodný model určený pro konkrétní vůz i účel.

Organizéry a držáky do auta

Praktickým autodoplňkem zejména pro rodiny jsou různé držáky a organizéry, které lze umístit do kufru nebo zavěsit na přední sedačku sedačku. Držáky se hodí například na mobilní telefony či tablety, který při cestě užíváte k navigaci, k poslechu hudbu či audioknihy nebo k zábavě pro děti na zadních sedačkách. Držáky umožní bezpečné a snadné ovládání, jsou při ruce a nepřekáží.

Organizéry do kufru slouží k udržení pořádku a hodí se například těm, kteří v autě neustále převáží různé drobnosti a věci, které chtějí mít po ruce (např. autolékárnička, nářadí, drobné příslušenství, škrabku na okna, nákup). Některé organizéry do auta v podobě šikovné plachty s kapsami zároveň splňují ochrannou funkci a lze je dokonce částečně umístit na čelní stěnu a kufr.

Rodiny s dětmi ocení multifunkční organizéry závěsné na přední sedadlo, do něhož lze zavěsit tablet nebo uložit oblíbené hračky vašich ratolestí. Pro nejmenší děti lze vybrat barevné organizéry do auta s veselými motivy. Plusem těchto “dětských” organizéru je i ochranná funkce před okopáním předních sedaček.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4

Sdílet na Facebooku

Archiv