epojisteni logo
autodoplnky-drzak-na-tablet-drzak-na-telefon

Tipy na nejlepší autodoplňky, které mají smysl i udělají radost

12. 12. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

V dnešní době je automobil téměř nutností. Odveze nás do práce, do školy a s dětmi i bez na výlety a na dovolenou. Aby byla každá cesta autem co rychlá, bezpečná i pohodlná, vyplatí se investovat do praktických autodoplňků. Které jsou ty nej?

Autodoplňky mohou být praktické, užitečné, ochranné, ale třeba i jenom zkrášlující či zvyšující komfort. Mezi ochranné autodoplňky patří například autokoberce, potahy na sedačky, do kufru, fólie na auta, prahové lišty či lišty na nárazník. 

K praktickým autoplňkům, které ocení zejména cestovatelé a sportovci, patří zejména střešní nosiče a boxy nebo nosiče kol na zadní dveře. Již k automatickým autodoplňkům, které využívá každý motorista patří autonavigace, kamera do auta či držák na tablet nebo telefon.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

O tom, že je navigace v autě užitečnou věcí, asi nikdo nepochybuje. Hodně lidí používá aplikace v mobilním telefonu, někteří však nedají dopustit na kvalitní navigaci určenou přímo pro auta. Dobrá autonavigace vás bezpečně a rychle doveze z bodu A do bodu B, přičemž navigování probíhá v souladu s aktuálními dopravními informacemi o uzavírkách, objezdech, přestavbách i zácpách či nehodách.

Kamera do auta

Není kamera jako kamera. Vedle parkovacích kamer lze mít v autě kameru umístěnou v oblastí předního skla. Monitorují vše, co se děje před vozidlem, a velmi často slouží jako “svědek” v případě dopravních nehod apod. Proto se jim občas říká také černá skříňka, palubní kamera či jednoduše autokamera.

Moderní kamera do auta však také pomáhá při parkování díky parkovacímu módu, dokáže spustit detekci pohybu při pokus o vloupání či krádež vozidla, zvládne pohlídat děti v autě, zaznamenat polohu, hlásí výskyt radarů a spoustu dalších činností. Některé kamery do auto umí sledovat i dění za vozidlem (tzv. duální kamery do auta).

Střešní nosič a střešní box

Nosiče na kola, lyže a další sportovní vybavení ocení lidé, kteří si sportovní výbavu sebou vozí vícekrát do roka. Pro ně jsou určené různé nosiče, které lze umístit na tažné zařízení, na zadní dveře nebo na střechu, což je nejoblíbenější možnost. Na střechu lze umístit praktický nosič, na který se přidělají nosiče na kola nebo na uzamykatelný střešní box, v němž lze bezpečně převážet lyže, snowboardy i jinou nezbytnou výbavu.

Střešní box je úžasná věc nejen na lyže, ale i na letní dovolenou s celou rodinou. Vzhledem k množství přibalených věcí a zavazadel se jistě hodí další zavazadlový prostor. Střešní boxy mají navíc aerodynamický tvar, takže nedochází ke změnám vlastností vozidla ani k velkému navýšení spotřeby pohonných hmot. Ideální je vybrat si vhodný model určený pro konkrétní vůz i účel.

Organizéry a držáky do auta

Praktickým autodoplňkem zejména pro rodiny jsou různé držáky a organizéry, které lze umístit do kufru nebo zavěsit na přední sedačku sedačku. Držáky se hodí například na mobilní telefony či tablety, který při cestě užíváte k navigaci, k poslechu hudbu či audioknihy nebo k zábavě pro děti na zadních sedačkách. Držáky umožní bezpečné a snadné ovládání, jsou při ruce a nepřekáží.

Organizéry do kufru slouží k udržení pořádku a hodí se například těm, kteří v autě neustále převáží různé drobnosti a věci, které chtějí mít po ruce (např. autolékárnička, nářadí, drobné příslušenství, škrabku na okna, nákup). Některé organizéry do auta v podobě šikovné plachty s kapsami zároveň splňují ochrannou funkci a lze je dokonce částečně umístit na čelní stěnu a kufr.

Rodiny s dětmi ocení  multifunkční organizéry závěsné na přední sedadlo, do něhož lze zavěsit tablet nebo uložit oblíbené hračky vašich ratolestí. Pro nejmenší děti lze vybrat barevné organizéry do auta s veselými motivy. Plusem těchto “dětských” organizéru je i ochranná funkce před okopáním předních sedaček.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.