Pojištění schopnosti splácet. Vyplatí se?

Pojištění schopnosti splácet. Vyplatí se?

Pojištění schopnosti splácet. Vyplatí se?

U dlouhodobých typů úvěru existuje vždy riziko, že se dlužník dostane do nezáviděníhodné situace, a nebude schopen úvěr splácet i po několik měsíců. Řešením takové situace může být právě pojištění schopnosti splácet.

Ztráta zaměstnání, úraz či dlouhodobá nemoc může být příčinou ztráty platební schopnosti na několik týdnů i měsíců. Aby se dlužník nedostal do problémů se splácením svých úvěrů, je automaticky k půjčkám nabízené pojištění schopnosti splácet.

Pojišťovna za Vás splátky zaplatí

Pojištění schopnosti splácet je možné sjednat k většině typů úvěrů od běžných spotřebitelských úvěru, přes leasing až po hypoteční úvěry. Princip je jednoduchý. Pokud k takové situaci dojde, klient není schopen platit splátky, převezme pojišťovna jeho závazky.

Náš tip: Sjednejte si kvalitní pojištění u nás na ePojisteni.cz.

Zní to rozumně, ale jaká je realita?

Pojistné není zrovna malé, a pokud k pojistné události nedojde, může klient na pojistném zaplatit i statisíce korun. A nemluvě o tom, že pojišťovna má velmi striktně vymezené podmínky, stačí málo a odmítne platit.

Výše pojistného se odvíjí od výše úvěru a pojištěných rizikách. Nejlevnější variantou bývá pojištění v případě smrti a trvalé invalidity. Za další rizika se platí více a více. Poskytovatelé půjček nabízí různé varianty pojištění a proto je třeba si před podpisem důkladně rozmyslet, za co jste ochotni platit. Znalost podmínek je zásadní.

Ztráta zaměstnání a pracovní neschopnost

Nečekejte ale, že pojišťovna bude splátky platit do nekonečna. Zpravidla se jedná o dobu maximálně dvanáct měsíců, někdy méně. Záleží na podmínkách pojišťovny. Pojišťovna si také ohlídá, zda poškozený hledá nové zaměstnání. Pokud tak nečiní, je to důvod zamítnutí nároku na pojistné plnění.

Trvalá invalidita a smrt

Nejhorším případem je samozřejmě smrt či trvalá invalidita. Zde se pojistné plnění vyplácí zpravidla od čtyř do osmnácti splátek. Nejdode-li k zlepšení stavu, pojišťovna úvěr doplatí úplně. V případě smrti, doplatí pojišťovna nesplacený zůstatek ihned.

Zrušení pojištění? Banky si účtují vysoký poplatek

Pokud klient zjistí, že je pro něj pojištění drahé, může jej samozřejmě zrušit. Banky si však často účtují vysoký poplatek. Vždy je předem nutné se na podmínky zrušení předem informovat. Může se totiž jednat i o několik tisíc korun.

Za nepojištěné vozidlo hrozí tisícové pokuty

Povinné ručení je zákonné pojištění a za porušení zákona hrozí viníkům trest. V případě nezaplaceného či neuzavřeného povinného ručení se jedná o finanční sankce, které mohou dosáhnout až do výše desetitisíců. Podívejme se na to, jaký postih čeká nezodpovědné motoristy.

Číst článek >

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 23
Sdílet na Facebooku

Archiv