Nezapomínejte na pojištění. Úraz na horách Vás může i zruinovat

Nezapomínejte na pojištění. Úraz na horách Vás může i zruinovat

Nezapomínejte na pojištění. Úraz na horách Vás může i zruinovat

Stále více Čechů si vyráží užít zimních radovánek do zahraničí. Ceny jsou příznivé a hlavně je tam oproti Česku dostatek sněhu. Na co však lidé zapomínají je kvalitní cestovní pojištění. Můžete si tak zachránit i stovky tisíc korun za lékařské ošetření.

Evropský průkaz zdravotního pojištění, ani pojištění u platební karty Vás nezachrání

Počet zodpovědných cestovatelů naštěstí roste a stále více lidí má na své cesty sjednané kvalitní cestovní pojištěné. Bohužel také stále existuje dost lidí, které cestovní pojištění nepovažují za podstatné, a domnívají se, že si vystačí s evropským průkazem zdravotního pojištění nebo s cestovním pojištěním u platební karty.

„Ten jim ale náklady na případné ošetření nepokryje. Platí totiž jen ve státem provozovaných zařízeních, nezahrnuje asistenční služby, transport do nemocnice ani převoz zpět do Česka. Navíc musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí,“ vysvětluje Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.

To samé platí také pro pojištění u platebních karet. „Chtěla jsem ušetřit na cestovním pojištění a na lyže do Itálie jsem odjela pouze s pojištěním na platební kartě. Bohužel jsem na sjezdovce upadla a zlomila si obě holenní kosti. Nejbližší nemocnice, kde mohli provést akutní operaci, byla až ve Švýcarsku. Teprve po pěti dnech mě mohli sanitkou převézt do Česka. Tady jsem zjistila, že u pojištění přes platební kartu byla moje spoluúčast na zdravotní výlohy pět tisíc korun. Navíc jsem musela uhradit 52 tisíc korun za svoz vrtulníkem do nemocnice, na který se už pojištění nevztahovalo,” popsala Lenka z Brna svůj případ.

Dobrá pojistka Vás nezruinuje, ale ušetří Vám stovky tisíc korun

Cestovní pojištění Vám v případě nemoci či úrazu může ušetřit opravdu velké peníze. A přitom stojí jen pár desítek korun a jeden den Vás přijde již od 9 korun výše. Vzhledem k cenám dovolených by taková částka neměla být problém pro nikoho. Lékařské ošetření je v zahraničí velmi nákladné a to se týká i drobných úrazů.

Ceník nejčastějších lékařských zákroků v Rakousku, Itálii a Francii:

Lékařský zákrok Cena / Kč Cena / EUR
Ambulantní ošetření naražených zad 5 500 200
Ambulantní ošetření zlomené ruky (s následnou operací v ČR) 28 000 1 000
Operace natržených kolenních vazů 112 000 - 126 000 4 000 - 4 500
Operace komplikované nebo otevřené zlomeniny cca 400 000 cca 16 000
Operace komplikovaného úrazu hlavy nebo páteře cca 570 000 cca 20 000
Převoz sanitkou do ČR 30 000 cca 1 000
Svoz vrtulníkem ze sjezdovky 55 000 - 84 000 2 000 - 3 000
Zranění zahraničního lyžaře 560 000 - 2,8 mil. 20 000 - 100 000

Zdroj: ERV Evropská pojišťovna

Porovnejte si nabídky cestovního pojištění od jednotlivých pojišťoven.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 5
Sdílet na Facebooku

Archiv