Jak si vybrat pneumatiku

Jak si vybrat pneumatiku

V zimním období je kvůli změnám povětrnostních podmínek riziko vzniku dopravní nehody mnohonásobně vyšší než v létě. Použití zimních pneumatik výrazně snižuje riziko autonehody a zvyšuje ochranu a bezpečí nejen posádce Vašeho vozu, ale také všem dalším účastníkům silničního provozu.

Otázka však zní, jak si vybrat správnou zimní pneumatiku? Musíme vzít v úvahu, zda většinu zimy jezdíme v oblasti se silnou sněhovou pokrývkou na vozovce, kde jsou vhodné užší pneumatiky nebo jestli najedeme více kilometrů na mokré vozovce. Při jízdě na mokré vozovce a při jízdě po dálnici se užití užších pneumatik ukazuje jako vyloženě nevhodné.

Při rozhodování o nejvhodnějším rozměru pneumatiky bychom měli vyjít ze záznamů v technickém průkazu. V oddíle č. 7 najdeme přesný rozměr ráfků i pneumatik a hmotnostní i rychlostní specifikaci. Identický údaj nejdeme také na boku pneumatiky, kterou si chceme pořídit.

Výběr konkrétního výrobce a dezénu pneumatiky je individuální záležitostí a záleží na preferencí zákazníků. Doporučuje se využít referencí, pravidelných novinářských testů a doporučení odborníků. Jako u každého výrobku nebo služby je důležité nenechat se zlákat pouze na základě ceny. V každém případě se u osobních aut a dodávek doporučuje osadit zimní obuví všechna kola, pokud nechcete mít smyk. Přejeme mnoho kilometrů bez nehody!

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 8
Sdílet na Facebooku

Archiv