Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Jak bránit auto před malými zvířaty?

Jak bránit auto před malými zvířaty?

zvirata

Jak bránit auto před malými zvířaty?

Kuny, lasičky, potkani, krysy, rejsci, myši... tito malí chlupatí darebáci rejdí s nadšením nejen venku, ale také jsou nějakým zvláštním způsobem přitahováni zaparkovanými automobily. Zbavit se některých z nich je přitom dost těžké, protože do auta nemůžete instalovat smrtící pastičky.

Automobily jsou pro ně zábavnou prolézačkou plnou nových míst k objevování. A také ke kousání a ničení všeho, co je zaujme. Je dokonce běžné, že se pod kapotou usadí myší páreček a po měsících se celé auto hemží těmito drobnými hlodavci. Jak se proti nim ale vlastně bránit?

Co na ně platí?

Především na vesnicích a v přírodě jsou stojící auta docela často cílem zvědavých čenichajících potvůrek. V zimě navíc hlodavci i dravé kuny dokáží vycítit rozehřátý motor a stačí jim malá škvíra na to, aby se do vozu dostali. Pak už to jde rychle, především kuna sežere v podstatě všechno měkké – hadičky, dráty, izolaci. Poškození může být dokonce tak velké, že s autem nebudete moci vůbec jezdit. Jak se tedy bránit?

V prodejnách automobilových potřeb můžete sáhnout po odpuzovači kun a hlodavců, který stojí pár stovek a je napájen baterií automobilu. Odpuzovač vydává vysokofrekvenční pískání, který je škůdcům nepříjemný.

Sáhnout ale můžete k jednodušší a levnější variantě. Až příště půjdete od kadeřníka, vezměte si s sebou trochu svých vlasů do ponožky a vložte ji pod kapotu. Divocí hlodavci mají z lidí přirozený strach a jejich pach je odpudí. Stejně fungují i kočičí a psí chlupy.

Zapomeňte ale na pastičky. Myši, potkany a rejsky sice jako škůdce zabít můžete, ale lasičky a kuny se zabíjet ze zákona nesmí! Nejlepší cestou, jak se zbavit škůdců, je ovšem zavolat si na pomoc odborníky na deratizaci.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 29

Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Kuna, Zvířata, Poškození vozu

Archiv