Havarijní pojištění: Neplaťte zbytečně navíc

Havarijní pojištění: Neplaťte zbytečně navíc

Havarijní pojištění: Neplaťte zbytečně navíc

Jak klesá hodnota vašeho vozidla, měla by i klesat cena jeho pojištění. Pojišťovny vám ale samy od sebe havarijní pojištění nezlevní. Díky online srovnání jeho cen ale můžete získat výborný přehled o konkrétních nabídkách a cenu si každoročně právem snížit z vlastní iniciativy. Online sjednání pojištění vám celý proces usnadní.

Spočítat
havarijní pojištění

U havarijního pojištění se cena pojištění stanovuje podle obvyklé ceny vozidla, což je cena, za kterou bychom stejné vozidlo aktuálně pořídili, přičemž se přihlíží ke stáří a míře opotřebení vozidla. Je zřejmé, že hodnota automobilu v čase zpravidla klesá a každý rok je tedy o něco nižší. Správně by mělo být nižší i pojistné. V opačném případě platíte zbytečně drahou pojistku.

Samotné pojišťovny vám přepočet ceny pojištění většinou nenabídnou. Pojistná částka je pak postupně vyšší než hodnota vozidla, což znamená, že dochází k takzvanému přepojištění a lidé platí za havarijní pojištění zbytečně moc. Je proto vhodné pravidelně aktualizovat pojistnou smlouvu. Každoroční přepočet klientovi zajistí, že nebude platit peníze navíc.

V konkrétním příkladu firma z Jindřichova Hradce platila za povinné ručení a havarijní pojištění dohromady asi 7 000 korun. Rok po uzavření smlouvy s nejmenovanou pojišťovnou proběhl přepočet na ePojisteni.cz a havarijní pojištění u stejné pojišťovny vyšlo přibližně o 2 000 korun levněji.

Někdy se dá také na havarijním pojištění ušetřit volbou jen některých preferovaných připojištění, například pojistit se pouze proti havárii nebo proti odcizení. Poté bývá cena diametrálně jinde než u All risk varianty, o které si klienti často myslí, že je jedinou variantou havarijního pojištění.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 18
Sdílet na Facebooku

Archiv