epojisteni logo

Peugeot a jeho historie

Rodina Peugeotů se původně zabývala výrobou ocelových výrobku. V 50. letech 19. století přesedlali na výrobu jízdních kol a na konci 19. století na výrobu automobilů. První automobil vyrobil v roce 1889 a fungoval ještě na bázi parního pohonu. Další vůz již měl benzínový spalovací motor. Jako první Peugeot použil celogumové pneumatiky v roce 1892. Jako první přišel s dalšími vylepšeními jako umístění motoru do přední části a volant. Od roku 1903 vedle automobilů vyrábí také motocykly.

Během první světové války dodával Peugeot armádě zbraně, vojenské dopravní prostředky, tanky a nábojnice. Po skončení války se opět vrátil k automobilům a zaměřil se na výrobu modelů dostupných pro širší veřejnost. Za druhé světové války zabrali Peugeot Němci a továrna byl na konci války bombardována. Z těžké situace se však Peugeot vzpamatoval a v 50. letech úspěšně expandoval do USA.

V roce 1966 začal spolupracovat s další francouzskou automobilkou Renaultem a v roce 1972 také s Volvo Cars. O další dva roky později koupil podíl Citroenu a v roce 1976 ho převzal úplně. Vzniká tak skupina Peugeot Société Anonyma (PSA), která oběma firmám poskytuje zázemí. PSA v roce 1978 odkoupila další společnost - evropskou divizi Chrysler - Simca.

V 80. letech prošel Peugeot finanční krizí, kterou se mu podařilo překonat, a v současnosti patří k nejúspěšnějším automobilkám na světě.

Jak vybrat povinné ručení pro Peugeot

Jste-li vlastníkem vozidla Peugeot, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Peugeot.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Nejčastější modely Peugeot, které se nechávají pojistit

Peugeot 3008
Peugeot 2008
Peugeot 5008
Peugeot Rifter
Peugeot 208
Peugeot 206
Peugeot 307
Peugeot 308
Peugeot 508
Peugeot Partner
Peugeot 308 SW
Peugeot 106
Peugeot 306
Peugeot 407
Peugeot Traveller
Peugeot 406
Peugeot 207
Peugeot 301
Peugeot 807
Peugeot Expert
Peugeot 107