epojisteni logo

Peugeot 2008

Historie francouzské automobilky Peugeot sahá až do 18. století, kdy rodina Peugeotů vlastnila rodinný mlýn na mletí obilí. Ten na počátku 19. století přebudovala na menší továrnu vyrábějící ocel. Následovala výroba jízdních kol, první parní tříkolka a nakonec i automobily, u kterých Peugeot setrval dodnes. Jedním z významných modelů 21. století je Peugeot 2008.

Peugeot 2008 - spolehlivý a bezpečný vůz

Málokdo ví, že právě Peugeot 2008 přispěl k popularizaci menších SUV, po nichž je v posledních letech stále větší sháňka. Jistě, malá SUV už tu byla před rokem 2013, nejednalo se však o nijak žádoucí kategorii aut. To se změnila až s příchodem tohoto povedeného modelu. Peugeot hlásil více než 10 tisíc objednávek ještě před uvedením do prodeje a dodnes patří mezi nejprodávanější automobily SUV na evropském trhu.

Peugeot 2008 je stejně jako většina menších SUV cílena především na ženskou část klientely, které požadují spolehlivé a bezpečné auto ve spojení s pěkným vzhledem. A ten Peugeotu 2008 s typickým francouzským šarmem rozhodně nechybí. Pokud si muži nejsou jistí koupí vhodného vozu pro svou drahou polovičku, zde rozhodně chybu neudělají.

Peugeot 2008 - první a druhá generace

Peugeot 2008 patří do kategorie menších SUV a první generace byla představena relativně nedávno v roce 2013 jako náhrada modelu Peugeot 207 SW (zkratka pro Sportwagen). Peugeot 2008 lze velmi zjednodušeně popsat jako “nafouknutou” dvěstěosmičku. K hlavním přednostem Peugeot 2008 patří vynikající jízdní vlastnosti, velmi přesné řízení, atraktivní design a zejména pak úsporný, a přitom svižný motor.

Druhá generace přichází s ještě povedenějším designem v podobě ostrých křivek a výrazných detailů, propracovaným interiérem, novými technologiemi a moderními pohony, mezi kterými nechybí ani ekologická elektrická verze. Nový Peugeot 2008 je větší, interiér o kousek prostornější a pohodlnější. V nabídce motorů je benzínový tříválec 1.2 PureTech s výkonem 100, 130 a 155 koní, čtyřválcový diesel 1.5 BlueHDi s výkonem 100 a 130 koní a elektrická verze e-2008 s výkonem 136 koní. Baterii je nabitá na 80 % za pouhých 30 minut!

Pojištění vozidel pro Peugeot 2008

Peugeot 2008 je jedinečný rodinný vůz, se kterým se bezpečně dostanete kamkoliv. Nezapomínejte však také na pojištění, které tvoří zákonné povinné ručení a havarijní pojištění. Obě pojištění vytváří komplexní pojištění, které vás ochrání před finančními následky nejrůznějších škod, jako jsou dopravní nehody, škody při parkování, živelné události, vandalismus, krádež apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.