Peugeot 5008

Peugeot 5008

Rodina Peugeotů byla odjakživa velmi podnikavá. Nejprve v roce 1810 přestavěli rodinný mlýn na továrnu vyrábějící ocel. O několik desítek let později se Armand Peugeot začal zajímat o automobily a v roce 1889 vyrobil první parní tříkolku. Cesta k výrobě motorových vozidel tak byla zahájena. Současný Peugeot se zaměřuje na menší SUV.

Spočítat
povinné ručení

Peugeot 5008 - kompaktní SUV pro pohodlnou jízdu

V roce 2009 představila francouzská automobilka Peugeot nového člena rodiny, kterým se stal kompaktní SUV model Peugeot 5008. První generace, která se vyráběla v letech 2009 až 2017, svým dodávkovým vzhledem připomínala spíše rodinné MPV. To se změnilo nástupem druhé generace, která Peugeot 5008 proměnila v elegantní středně velké SUV.

Na první pohled u modelu Peugeot 5008 zaujme nejen moderní vzhled, ale také prostorný interiér. Na výběr jsou dvě verze - s pěti nebo sedmi místy. Obě využívají speciální uspořádání interiéru Peugeot i-Cockpit poslední generace, která nabízí vyšší bezpečnost i komfort. V obou případech má posádka k dispozici velkorysý prostor nabízející pohodlné svezení. Pouze řidič si bude muset zvyknout na ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky.

Peugeot 5008 - čtyři stupně výbavy a šest typů motorů

Druhá generace Peugeot 5008 nabízí čtyři stupně výbavy - Active, Allure, GT a GT Line. Nejlevněji vychází verze Active se základním nejméně výkonným motorem 1.2 Pure Tech a naopak nejdražší je verze GT s propracovanou výbavou a výkonným motorem. Ceny se pohybují od 630 tisíc korun.

Co se týče motorizací, na výběr je celkem šest výkonných a zároveň úsporných motorů - tři naftové a tři benzínové. Benzínové jsou: 1.2 Pure Tech o výkonu 96 kW, 1.2 Pure Tech EAT6 o výkonu 96 kW a 1.6 Pure Tech A6 o výkonu 133 kW. Naftové jsou: 1.5 BlueHDI o výkonu 96 kW, 1.5 BlueHDI EAT8 AT o výkonu 96 kW a 2.0 BlueHDI EAT8 o výkonu 133 kW.

Pojištění vozidel pro Peugeot 5008

S provozem každého vozidla souvisí náklady na pojištění, které chrání nejen ostatní účastníky silničního provozu, ale také vás, váš vůz a zejména vaši peněženku. Základem komplexního pojištění vozidel je povinné ručení, které je nařízeno zákonem. Kryje veškeré škody, které provozem svého vozidla můžete způsobit na majetku, zdraví či životě jiných účastníků.

Povinné ručení lze rozšířit o pojistnou ochranu vlastního vozidla - havarijní pojištění, které se vztahuje na riziko krádeže, živelných událostí, vandalismu, střetu se zvěří apod. Mezi nezbytná připojištění patří rovněž pojištění skel. Vedle toho se hodí mít úrazové pojištění pro celou posádku a v případě nutnosti i pojištění zavazadel.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7

Mluví se o nás