epojisteni logo

Peugeot Rifter

Firma Peugeot je známý francouzský výrobce kvalitních automobilů, jehož historie má velmi dlouhé kořeny. Již v roce 1810 podnikavá rodina Peugeotů přebudovala rodinný mlýn na továrnu vyrábějící ocel a už na konci 19. století v ní začala vyrábět první motorová vozidla. Dnes Peugeot představuje základ francouzského automobilového koncernu PSA Peugeot Citroën.

Peugeot Rifter - všestranný užitkový vůz

Relativní novinkou na automobilovém trhu je Peugeot Rifter, který byl představen v roce 2018 na ženevském autosalonu jak nástupce oblíbeného užitkového auta Peugeot Partner. Prodávat se začal v červnu téhož roku. V podstatě se jedná o dvojče modelu Citroën Berlingo, který se aktuálně prodává již ve třetí generaci. Na výběr je pětimístná i sedmimístná verze, a rovněž prodloužená verze. Oproti Partneru se už neprodává varianta s pohonem 4x4.

Peugeot Rifter má na užitkový vůz celou řadu příjemných vlastností. Disponuje elegantním vzhledem, přitom je robustní, ale zároveň velmi živý a má opravdu dobré jízdní vlastnosti. Je spolehlivý a výhodou je i nízká spotřeba pohonných hmot. Peugeot Rifte lze jednoduše popsat je všestranný vůz.

Peugeot Rifter - devět stupňů výbavy a šest motorů

Nabídka výbav je opravdu pestrá. Celkem je jich devět - Active, Active Long, Active Long 7místné, Allure, Allure Long, Allure Long 7místné, GT Line, GT Line Long a GT Line Long 7místné. Nejlevněji vychází varianta Active, nejdráže GT Line Long s místy až pro sedm osob. Nabídka motorů je rovněž bohatá a na výběr jsou dva benzínové a čtyři naftové motory. Vybrat si lze manuální i automatickou převodovku, pohon je tedy pouze na přední nápravu.

Benzínové motory jsou: 1.2 PureTech o objemu 1199 ccm a výkonu 81 kW (108 koní) a 1.2 PureTech o stejném objemu, ale vyšším výkonu 96 kW (128 koní). Naftové motory jsou: 1.6 BlueHDI o objemu 1499 ccm a výkonu 56 kW (75 koní), 1.6 BlueHDI o stejném objemu a vyšším výkonu 75 kW (100 koní), 1.5 BlueHDI o objemu 1499 ccm a výkonu 96 kW (128 koní) a poslední 1.5 BlueHDI o objemu 1499 ccm, výkonu 96 kW (128 koní) a s automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Peugeot Rifter

Komplexní pojištění vozidel pro užitkový vůz Peugeot Rifter tvoří povinné ručení, které je nařízeno zákonem a dobrovolné havarijní pojištění. Pojistnou ochranu lze navýšit a rozšířit prostřednictvím celé řady doplňkových pojištění. Rozšířit lze také základní nabídku asistenčních služeb, které jsou standardní součástí POV i HAV.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.