epojisteni logo

Peugeot 508

Peugeot je známá francouzská automobilka, která je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën. Rodinná firma vzniká již na počátku 19. století původně jako výrobce oceli a ocelových výrobků. S výrobou motorových vozidel začíná Peugeot s typickým symbolem lva v logu ke konci 19. století a první motorový vůz z továrny vyjíždí v roce 1890.

Peugeot 508 - stylový vůz

Model Peugeot 508 náleží do kategorie vozidel střední třídy a automobilka jej vyrábí od roku 2010, kdy nahradil hned dva stávající modely Peugeot 407 a Peugeot 607. Jedná se tedy o relativní novinku. Na trhu se zatím vystřídaly dvě generace, nejnovější druhá je v prodeji od roku 2018. Peugeot 508 se profiluje jako stylový vůz s povedeným lehce sportovním designem.

První generace Peugeot 508 byla nabízena ve dvou karosářských variantách - čtyřdveřový sedan a pětidveřové kombi Peugeot 508 SW (Sportwagen). Cílem první generace bylo vyrobit konkurenci pro Volkswagen Passat, a proto byl zvolen konzervativní design a vysoce kvalitní materiály. Druhá generace se oproti té první liší v parametrech i designu. Nový Peugeot 508 je menší, lehčí, sportovnější a dynamičtější.

Peugeot 508 - dva výbavové stupně a dva motory

V případě modelu Peugeot 508 je nabídka střídmá. V nabídce jsou pouze dva stupně výbavy - levný Allure a dražší GT. Co se týče pohonných jednotek, na výběr jsou pouze dva naftové motory. Převodovka může být manuální i automatická a pohon je u Peugeotu 508 pouze na přední nápravu.

První naftový motor je 2.0 BlueHDI o objemu 1997 ccm a výkonu 110 kW a druhý je výkonnější 2.0 BlueHDI EAT6 o stejném objemu, ale vyšším výkonu 133 kW (178 koní). S lepším motorem Peugeot dosahne stovky za 8,5 sekund a může jet maximální rychlostí až 230 km/h. Spotřeba se v obou případech pohybuje na krásných 3,6 až 4,8 litrů na 100 km.

Pojištění vozidel pro Peugeot 508

Provoz motorového vozidla není levný. Kromě koupě vozidla je nutné počítat s výdaji za pohonné hmoty, pravidelný servis, údržbu a opravy. Do nákladů souvisejících s autem se počítá také pojištění, zejména pak to zákonné. Jedná s o odpovědnostní pojištění alias povinné ručení (POV), které kryje škody způsobené provozem motorového vozidla.

Dalším typem pojištění vozidel je havarijní pojištění (HAV). Je dobrovolné a vztahuje se na škody způsobené při havárii, střetu se zvěří, vandalismu, živelnou události, krádeží apod. Pro ještě lepší pojistnou ochranu slouží pestrá nabídka připojištění, mezi která patří např. pojištění úrazu, pojištění skel či pojištění zavazadel.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.