epojisteni logo

Peugeot 308

Historie francouzské automobilky Peugeot sahá opravdu hluboko až do počátku 19. století, kdy rodinný mlýn přebudovala na menší továrnu vyrábějící ocel a ocelové výrobky. K výrobě motorových vozidel se dostala mezi prvními na konci 19. století a první opravdový automobil poháněný benzínovým motorem vyjel z rodinné továrny již v roce 1890.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Peugeot 308 - moderní auto pro moderní lidi

Model Peugeot 308 patří do kategorie vozidel nižší střední třídy a k jeho oficiálnímu představení veřejnosti došlo v roce 2007, kdy nahradil předchozí model Peugeot 307. První generace Peugeot 308 prošla faceliftem v roce 2011 a od roku 2014 je na trhu už vylepšená a zmodernizovaná druhá generace. První generace Peugeot 308 měla několik karosářských variant - třídveřový nebo pětidveřový hatchback, dvoudveřové kupé-kabrio a pětidveřové kombi Estate a čtyřdveřový sedan (pouze pro čínský trh).

První generace Peugeot je zapsána v Guinessově knize rekordu jako nejúspornější auto současné doby. Jeho průměrná spotřeba činí 3,13 litrů na 100 km. U druhé generace jsou na výběr už jenom dvě verze a to hatchback a kombi. Druhá generace Peugeot 308 je oproti první výrazně lehčí a má daleko jednodušší palubní desku. Na pohled nenápadný vůz ukrývá velmi prostorný a krásný interiér s pohodlnými sedačkami a tichým motorem pod kapotou.

Peugeot 308 - dvě výbavy a sedm motorů

U nejnovější verze Peugeotu 308 jsou na výběr dvě různé výbavy. Levnější představuje Active, druhá výbava Allure je daleko propracovanější. Co se týče motorové nabídky, ta je opravdu pestrá. V nabídce jsou celkem tři benzínové a čtyři naftové motory. Zájemci si mohou vybrat mezi manuální a automatickou převodovkou, pohon je pouze na přední nápravu.

Benzínové motory jsou: 1.2 PureTech o objemu 1199 ccm a výkonu 81 kW (108 koní), 1.2 PureTech o stejném objemu, ale vyšším výkonu 96 kW (128 koní) a 1.2 PureTech o stejném objemu a výkonu, ale s automatickou převodovkou. Naftové motory jsou: 1.6 BlueHDI o objemu 1560 ccm a výkonu 73 kW (97 koní), 1.6 BlueHDI o stejném objemu a vyšším výkonu 88 kW (118 koní), 1.5 BlueHDI o objemu 1499 ccm a výkonu 96 kW (128 koní) a poslední 1.6 BlueHDI o objemu 1560 ccm, výkonu 88 kW (118 koní) a s automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Peugeot 308

Pro Peugeot 308 je nabízeno komplexní pojištění, které zahrnuje povinné ručení (POV), havarijní pojištění (HAV), asistenční služby a celou řadu připojištění. Povinné ručení je pojištění zákonné, tedy povinné pro všechny vlastníky aut, havarijní a další připojištění je dobrovolné.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.