Povinné ručení Kia

Povinné ručení Kia

Kia a jeho historie

Společnost Kia byla založena v roce 1944 původně jako specialista na výrobu ocelových trubek a částí jízdních kol. Původní název společnosti zněl Hyungsung Precision Industry. Ke změně názvu na Kia Industrial Company dochází roku 1952 poté, co firma vyrobila své první jízdní kolo.

Spočítat
ceny

V roce 1998 se stala součástí společnosti Hyundai, čímž vzniká skupina Hyundai-Kia Automotive Group. Cílem této skupiny je patřit do první pětky největších výrobců automobilů na celém světě.

V současnosti Kia produkuje ve svých 14 výrobních závodech více jak 1,4 milion vozidel za rok, které jsou vyváženy celkem do 165 zemí.

V Evropě a Blízkém východě je jejím výhradním zástupcem Kia Motors Europe se sídlem v německém Frankfurtu nad Mohanem. Odtud je řízeno dalších 32 regionálních zastoupení.

Jak vybrat povinné ručení pro Kia

Jste-li vlastníkem vozidla Kia, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Kia.

Nejčastější modely Kia, které se nechávají pojistit

Kia Sportage Kia Ceed Kia Stinger
Kia Stonic Kia Rio Kia Sorento
Kia Pride Kia Picanto Kia Carens
Kia Soul Kia Optima Kia Carnival
Kia Cerato Kia Magentis Kia Pride
Kia Sephia Kia Opirus Kia Shuma


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 13

Mluví se o nás