epojisteni logo

Kia Stonic

Výrobce vozidel Kia byla založen v Jižní Korei v roce 1944. Původně Kia vyráběla pouze součástí jízdních kol a ocelové trubky, od 50. let celá jízdní kola a teprve v druhé polovině 80. let 20. století se pustila do výroby motorových vozidel. Současná Kia je součástí skupiny Hyundai-Kia Automotive Group.

Kia Stonic - malé SUV

Model Kia Stonic patří do kategorie osobních vozidel nižší třídy a malých SUV a vychází z předcházejícího modelu Kia Rio. Jedná se o relativně nový model, který byl na trh uveden na podzim v roce 2017. Název Stonic je spojením slov “speedy” a “tonic” a snaží se vyjádřit, že se jedná o mladistvý a sportovně vyhlížející vůz se zajímavým futuristickým vzhledem. Kia Stonic nabízí nejen atraktivní vzhled, ale také dobré jízdní vlastnosti. Nabízí zábavnou jízdu ve městě i mimo něj.

Pokud připočteme dobrou základní výbavu a příjemnou, dalo by se říci, nízkou cenu, získáme opravdu skvělé, praktické a relativně nenáročné auto. Pozornost si zaslouží také celá řada asistenčních a bezpečnostních technologií, kterými je Kia Stonic vybavená - zadní kamera, sledování pozornosti řidiče, nouzové brzdění, rozpoznávání chodců, varování před srážkou atd. V základní výbavě najdete i vyhřívání sedaček, tempomat a bezklíčový vstup.

Kia Stonic - tři stupně výbavy a pět motorů

Co se týče výbavy, na výběr jsou v případě modelu Kia Stonic tři výbavové stupně - Comfort, Exclusive a Premium. Nejlepší a nejdražší vybavení nabízí stupeň Premium. Ten také stojí nejvíce a cena Kia Stonic ve výbavě Premium vychází zhruba na 530 tisíc korun. Ke Kia Stonic je dodáváno pět benzínových motorů, pohon na přední nápravu a můžete mít manuální i automatickou převodovku.

Prvním benzínovým motorem je 1.25 CVVT o objemu 1248 ccm a výkonu 62 kW (83 koní) s manuální převodovkou, druhým je 1.4 CVVT o větším objemu 1368 ccm a výkonu 74 kW (99 koní) opět s manuální převodovkou. Třetí motor 1.4 CVVT AT je ten samý ale s automatickou šestistupňovou převodovkou. Čtvrtou možností je 1.0 T-GDI s objemem 998 ccm a výkonem 88 kW (118 koní), to už je svižný motor. Poslední je 1.0 T-GDI DCT se stejnými parametry, ale automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Kia Stonic

Při provozu vozidel hrozí různé škody. Můžete způsobit nehodu a poškodit své auto i auta další, ke škodě může dojít i na zdraví lidí. Nebo vám může auto poničit nečekaná živelná událost, případně vandal. Velké riziko představují i krádeže. Před finančními důsledky těchto škod vás ochrání pouze dobré komplexní pojištění, které tvoří zákonné povinné ručení, dobrovolné havarijní pojištění a doplňková připojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.