epojisteni logo

Kia Ceed

Jižní Korea plodí úspěšné automobilky. Důkazem toho je společnost Kia, která byla založena v roce 1944 pod původním názvem Hyungsung Precision Industry jako výrobce ocelových trubek a částí jízdních kol. V roce 1998 ji koupila japonská automobilka Hyundai a od té doby je členem skupiny Hyundai-Kia Automotive Corporation.

Kia Ceed - korejská expanze do Evropy

Kia Ceed představuje vůz nižší střední třídy podobně jako naše česká Škoda Octavia. Tento model se vyrábí v továrně nacházející se na Slovensku v Žilině a od počátku vývoje byl vyloženě určený pro evropský trh na rozdíl od předcházejícího modelu Kia Cerato. Díky modelu Kia Ceed se společnosti konečně podařilo prorazit na evropský automobilový trh. V prodeji je od roku 2006 ve třech generacích.

Kia Ceed - první generace

První generace Kia Ceed se na evropském trhu objevila v roce 2006 ve třech karosářských verzích - třídveřový a pětidveřový hatchback a pětidveřové kombi, u kterého se užívá označení Sporty Wagon nebo zkratka SW. V roce 2009 se první generace dočkala faceliftu a s ním nových světel a mlhovek a mřížky chladiče.

Co se týče motorové výbavy, Kia Ceed používá zážehové motory s variabilním časováním ventilů a přímým vstřikováním. V nabídce je pět typů benzínových motorů s výkonem od 66 kW až do 105 kw. Vznětové motory jsou přeplňovány turbodmychadlem a vybaveny systémem vysokotlakého vstřikování paliva. V nabídce jsou tři typy dieselových motorů s výkonem 66 kw, 85 kW a 103 kW.

Kia Ceed - druhá a třetí generace

Druhá generace nastoupila v roce 2012 a přišla s několika drobnými změnami. Motorizací se nijak neliší od předchozí generace. Třetí generace je novinkou od roku 2019 a jedná se v podstatě o takový spolehlivý korejský “golf”, tedy kvalitní auto bez výrazných slabin a za velmi slušnou cenu.

Interiér nové Kia Ceed je prostorný, kvalitní jsou i použité měkčené plasty. Velké plus získává za větší zavazadlový prostor. Uživatelé si rovněž chválí dobře naladěný podvozek a skvělé jízdní vlastnosti. Méně nadšeně už hodnotí vyšší hluk od podvozku a relativně nudný interiér.

Pojištění vozidel pro Kia Ceed

Pojištění vozidel má svá pravidla. Prvním je zákonná povinnost, které nařizuje všem vlastníkům vozidel sjednání odpovědnostního pojištění známého jako povinné ručení. Toto pojištění kryje škody způsobené vozidlem na majetku a zdraví jiných osob. Chcete-li mít také kryty škody na vlastním vozidle, například krádež, vandalismus či živelné události, nezapomeňte si sjednat havarijní pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.