epojisteni logo

Kia Stinger

Jihokorejská automobilka Kia byla založena v roce 1944. Původně však šlo o firmu na výrobu oceli, ocelových výrobků a částí jízdních kol. K výrobě automobilů se Kia dostala až v 80. letech uplynulého století. V roce 1998 Kia Motors koupila větší automobilka Hyundai a od té doby je členem skupiny Hyundai-Kia Automotive Group.

Kia Stinger - atraktivní technologiemi nadupaný vůz

Jeden z novějších modelů Kia Stinger vstoupil na trh teprve nedávno v roce 2017. Patří do kategorie středních vozidel, kde konkuruje luxusním modelům. A daří se. Pětimístný liftback Kia Stinger se pyšní atraktivním vzhledem, výkonnými motory, nejnovějšími technologiemi a dobrými jízdními vlastnostmi. Za slušnou cenu je nabízena velmi slušná výbava už v základní variantě.

Za pozornost stojí bezpečnostní a asistenční technologie, které Kia Stinger využívá. Jedná se například o systém sledování únavy řidiče DAA, tempomat ASCC, asistenta pro odvrácení kolize, asistenta pro jízdu v rychlém pruhu či asistenční upozornění na omezení rychlosti. Pro zajímavost Kia Stinger měla reklamu v populárním americkém Super Bowl v roce 2018 společně s závodníkem Formule 1 Emersonem Fittipaldim a zpěvákem Stevenem Tylerem z kapely Aerosmith.

Kia Stinger - dva stupně výbavy a čtyři motory

Na výběr jsou dvě výbavy GT a GT Line s propracovanější výbavou. Ve standardní výbavě Kia Stinger zahrnuje sedmipalcový dotykový displej, vyhřívaná a ventilovaná sedadla, vyhřívaný volant, kamerový systém, audiosystém. Kufr má slušný objem 406 litrů.

Kia Stinger má pouze automatickou převodovku, pohon může být pouze na přední kola nebo 4x4 na všechna kola. Motory jsou na výběr čtyři - dva benzínové a dva naftové. Benzínové motory jsou: 2.0 T-GDI o objemu 1998 ccm a výkonu 180 kW a 3.3 V6 T-GDI GPF 4x4 o objemu 3342 ccm a výkonu 269 kW, který poskytuje nejvyšší výkon. Úsporné naftové motory jsou: 2.2 CRDI o objemu 2199 a výkonu 147 kW a 2.2 CRDI AWD o objemu 2199 ccm a výkonu 147 kW.

Pojištění vozidel pro Kia Stinger

Provozem vozidla můžete někomu způsobit škodu. Může to ale být naopak, nebo vám škodu na autě způsobí špatné počasí, vandal nebo střet se zvěří. Nechcete-li opravy platit ze svého, potřebovat budete kvalitní pojištění vozidel. Povinné ručení je dokonce zákonné a kryje škody poškozeným. Škody na vlastním vozidle kryje havarijní pojištění, které je dobrovolné. Pojištění není levné. V momentě, kdy vás servis pošle fakturu za provedenou opravu, je však oceníte.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.