epojisteni logo

Kia Rio

Jihokorejský výrobce automobilů společnost Kia vznikla v roce 1944 původně jako výrobce dílů pro jízdní kola. V 50. letech začala vyrábět celá jízdní kola a k automobilům se dostala až v 80. letech. Kia však velmi rychle zaujala pozici výrobce vysoce kvalitních a spolehlivých vozidel a dnes patří mezi deset největších výrobců aut na celém světě.

Kia Rio - druhý nejmenší vůz značky Kia

Model Kia Rio je malé městské auto, které Kia vyrábí již od roku 2000, a jedná se o druhý nejmenší vůz této jihokorejské automobilky. Na některých trzích se Kia Rio prodává pod názvem Kia Pride. První generace nahradila předchozí model Kia Avella a vyráběla se až do roku 2005, kdy ji vystřídala upravená druhá generace s modernizovanými motory a novými bezpečnostními prvky.

Druhou generaci vystřídala třetí a nyní od roku 2018 se prodává již čtvrtá generace Kia Rio. Stále se přitom jedná o druhý nejmenší vůz. Pro zajímavost tím nejmenším je model Kia Picanto. Mezi výhody Kia Rio patří velmi slušná základní výbava, na tak malý vůz prostorný interiér a spolehlivý motor s nízkou spotřebou. Je to prostě malé, nenápadné auto s dobrými jízdními vlastnostmi.

Kia Rio - čtyři stupně výbavy a pět motorů

U malého městského auta Kia Rio si lze vybrat ze čtyř různých výbav. Za nejméně peněz je k mání výbava First Edition, o něco lépe jsou na tom výbavy Comfort a Exclusive a nejlepší výbavu má varianta GT Line. Co se týče nabídky motorů, na výběr jsou pouze benzínové motory, celkem jich je pět. Převodovka může být manuální nebo automatická, pohon má Kia Rio pouze na přední nápravu.

Prvním benzínovým motorem je 1.25 CVVT o objemu 1248 ccm a výkonem 62 kW (83 koní), následuje varianta 1.4 CVVT o objemu 1368 ccm a výkonu 74 kW (99 koní), třetí možnost představuje motor 1.4 CVV o objemu 1368 ccm, výkonu 74 kW a automatickou převodovkou, čtvrtý na výběr je úsporný motor 1.0 T-GDI o objemu 998 ccm a výkonu 88 kW (118 koní) a poslední je nejvýkonnější 1.0 T-GDI GPF AT o objemu 998 ccm a výkonu 120 kW (160 koní), se kterým Kia Rio může jet až 190 km/h.

Pojištění vozidel pro Kia Rio

Ať už auto malé nebo velké, levné nebo drahé, pojištění potřebujete vždy. Nejlepší volbou je sjednání komplexního pojištění, které kromě povinného ručení zahrnuje také havarijní pojištění a vybraná připojištění. Vyplatí se mít připojištěné čelní sklo proti poškození a rozbití, a rovněž se hodí mít sjednané rozšířené asistenční služby, které poskytují pomoc a podporu při nehodě i poruše vozidla (např. oprava na místě, odtah auta, vyhledání zdravotnického zařízení a další).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.