Kia Sorento

Kia Sorento

Jihokorejská automobilka Kia byla založena v prosinci 1944 pod původním názvem Hyungsung Precision Industry. Zpočátku se však zaměřovala na výrobu ocelových trubek. Od roku 1952 začala vyrábět jízdní kola a změnila název na současný Kia Industrial Company. Dnes Kia s číslem tři miliony vyrobených aut ročně patří mezi největší světové výrobce automobilů.

Spočítat
povinné ručení

Kia Sorento - městské SUV

Model Kia Sorento patří do kategorie středních SUV určených spíše pro provoz ve městě a delší cesty. Vyrábí se od roku 2003 a od roku 2015 je v prodeji již třetí generace Kia Sorento s prodlouženou délkou, která se v roce 2018 dočkala faceliftu. Je to praktické a robustní SUV, které má velmi prostorný interiér a posádce na předních i zadních sedadlech nabízí dostatečný prostor při cestování.

Výhodou jsou dobré jízdní vlastnosti a relativně úsporné naftové motory. Není to však auto určené pro zábavnou jízdu. Kia Sorento je spíše užitkové auto, které nabízí pět až sedm míst a hodí se tak pro velkou rodinu i k přepravování většího počtu osob kamkoliv. Kia Sorento je pohodový, prostorný, bezpečný a především cenově dostupný vůz.

Kia Sorento - čtyři stupně výbavy a čtyři motory

Nejnovější čtvrtá generace Kia Sorento dává na výběr čtyři různé stupně výbavy - nejlevnější Comfort, následují Exclusive a Premium a nejdražší a samozřejmě i nejlepší je výbava GT Line. Co se týče motoru, na výběr jsou čtyři naftové motory, v benzínu se Kia Sorento vůbec nenabízí. Vybrat si lze manuální nebo automatickou převodovku, pohon na přední nápravu nebo 4x4.

Prvním naftovým motorem je 2.2 CRDi o objemu 2199 ccm a výkonu 147 kW (197 koní), druhý 2.2 CRDi AT má stejné parametry, ale automatickou převodovku, třetí je opět ten samý 2.2 CRDi 4x4, ale s pohonem na všechna čtyři kola a manuální převodovkou a poslední čtvrtý motor 2.2 CRDi AT má opět automatickou převodovkou a pohon na přední nápravu. Kia Sorento má maximální rychlost 203 km/h.

Pojištění vozidel pro Kia Sorento

Komplexní pojištění pro Kia Sorento zahrnuje dva hlavní typy - povinné ručení a havarijní pojištění. Zatímco povinné ručení (POV) kryje škody způsobené na majetku, zdraví a životě třetích osob, havarijní pojištění se vztahuje na škody vzniklé na vlastním vozidle například v důsledku zaviněné havárie, živelné události, nepovedeného parkování apod. Součástí obou pojištění jsou základní asistenční služby, které lze rozšířit. Další možností, jak zvýšit pojistnou ochranu a rozšířit ji nabízí celá řada doplňkových připojištění pro Kia Sorento.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás