epojisteni logo

Kia Sportage

Kia je další z jihokorejských automobilek, které uspěly na americkém i evropském trhu. Ke vzniku společnosti došlo v roce 1944 a původně šlo o výrobce ocelových trubek, jízdních kol a motocyklů. Dnes má Kia továrny v dalších 8 zemích světa a ročně vyrobí a prodá přes 3 miliony automobilů.

Kia Sportage - malé SUV

K uvedení první generace menšího SUV na trh došlo již v roce 1993. Do České republiky se však dostala až druhá generace Kia Sportage v roce 2005. Ačkoliv se oficiálně jedná o kategorii SUV, Kia Sportage patří spíše k vozidlům, které se jako SUV spíše jen tváří. Proto se hodí spíše pro lidi, kterým se podobná robustní auta líbí, ale o jízdě mimo silnice v terénu neuvažují. Krátké polní cesty k chatě ale zvládne bez problému.

Důvodem úspěšného prodeje je rostoucí popularita kategorie sportovně-užitkových vozidel všeobecně. Lidem se líbí vyšší karoserie, díky které mají nejen lepší výhled pří řízení, lépe se do takového vozidla nastupuje, ale významnou roli hraje také větší pocit bezpečnosti. Proto si Kia Sportage a podobné modely hodně pořizují rodiny s dětmi.

Kia Sportage - bezpečný a spolehlivý vůz

Mezi hlavní výhody drobného jihokorejského SUV patří zejména dobrá pověst, co se týče dobrých jízdních vlastností, spolehlivosti a vysoké kvality. Proto si také Kia může dovolit dávat svým zákazníkům záruku dlouhou sedm let. Model Kia Sportage se vyrábí u našich sousedů ve slovenském městě Žilina.

První generace Kia Sportage se vyráběla nejdéle od roku 1993 do roku 2003, poté ji nahradila druhá generace. Ta se na trhu udržela do roku 2010, kdy ji vystřídala třetí generace. Od roku 2016 až dodnes se vyrábí už čtvrtá generace. Ta má po posledním faceliftu upravený přední nárazník včetně masky chladiče a zejména pak úplně nový turbodiesel 1,6 CRDi o výkonu 100 kW, který si Kia vyvinula sama. Jedná se o jeden z nejspolehlivějších motorů ve své třídě.

Pojištění vozidel pro Kia Sportage

Při pojišťování SUV vozidel je třeba počítat s vyšším pojistným, ať už se jedná o povinné ručení nebo havarijní pojištění. Kia Sportage nepatří k největším ve své kategorii, a tak by rozdíl neměl být nijak zásadní. Při sjednávání pojištění vozidel platí jednou zásadní pravidlo a to, že povinné ručení musí mít každý bez výjimky. Je to dané příslušným zákonem. Pokud se chcete pojistit proti všem možným škodám, k povinnému ručení si sjednejte také havarijní pojištění a případně další připojištění (např. pojištění skel, úrazu, zavazadel).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.