Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Pojištění na blbost porovnání

"Pojištění odpovědnosti"

  •  Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  •  Široká škála limitů plnění
  •  Při online sjednání sleva 10 %

Spočítat cenu

Pojištění na blbost porovnání

Pojištění odpovědnosti patří k základním typům pojištění. I přesto jej řada lidí stále opomíjí a zapomínají přitom, že škodu je snadné způsobit v podstatě komukoliv, kdekoliv a kdykoliv. Podle nového občanského zákoníka, který platí od 1. ledna 2014, již nestačí ve většině případech ústní či písemná omluva, ale škodu je nutné nahradit ve finanční podobě. A výši odškodného již dnes neurčují tabulky, ale soudy. A ty přihlížejí k nejrůznějším okolnostem případu a dopadů na život poškozeného.

Pojištění odpovědnosti je proto stále více důležitější nejen při zaměstnání, ale také v běžném životě. Pojištění odpovědnosti se vždy vztahuje na škody, které svou činností můžete způsobit dalším osobám, a vztahuje se konkrétně na:

Typy pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti zahrnuje několik typů, které se dělí podle činnosti. V zásadě rozlišujeme:

Pojistná částka a pojistné plnění

Volba správné výše pojistné částky je velmi důležitá. V případě nízké pojistné částky bude škoda uhrazena pojišťovnou pouze do výše smluvené částky. Zbytek bude pojištěný povinen uhradit z vlastních zdrojů. To platí zejména v případě způsobené škody zaměstnavateli, která má dokonce zákonné právo požadovat úhradu škody až do výše 4,5 násobku průměrného platu zaměstnance. Ale i škody v běžném životě mohou být vysoké desítky až stovky tisíc korun. To platí zejména v případech škod na zdraví.

Nezapomeňte se proto poradit s pojišťovacími odborníky na stránkách ePojištění.cz, kde najdete pojištění na blbost porovnání. Zde si online porovnáte více produktů od různých pojišťoven a snáze si vyberete pojištění odpovědnosti, které bude vyhovovat Vašim potřebám a možnostem.Spočítat cenu

Vyzkoušejte také porovnání dalších produktů v naší nabídce:

Havarijní pojištění All Risk od 2 153 Kč. Ušetříte s námi. Vybrat Více informací »

Cestovní pojištění po Evropě
za 1 Kč denně. Vybrat Více informací »

Povinné ručení na míru s úsporou až 9 000 Kč ročně! Vybrat Více informací »Mobilní web / Klasický web