epojisteni logo

Generali pojišťovna, a.s.

Generali pojišťovna byla založena v roce 1920, a dnes je z ní třetí největší pojišťovna na světě. U nás působila i před 2.světovou válkou a v roce 1993 se Generali Pojišťovna vrátila na český trh.

Generali pojišťovna

Generali Pojišťovna a.s. je součástí holdingu Generali se sídlem v Nizozemí. Tato pojišťovací skupina vzniká v roce 1831 v Italském Terstu. O rok později otevírá, tehdy ještě jako Assicurizoní Generali, pobočky také ve Vídni, Budapešti a v Praze. Konkrétnější podobu začíná společnost nabírat v roce 1920, kdy po fúzi společností Assicurizoní Generali a Živnobanky, zahajuje svou činnost Moldavia Generali, která o mnoho let později vyroste ve Skupinu Generali, jednu z největších pojišťoven na světě. Generali působí ve více než 60 zemích světa a poskytuje pojišťovací služby více než 65 miliónům lidem na světě.

Základní údaje

Obchodní firma:   Generali Pojišťovna a.s.
Sídlo:   Bělehradská 132, PSČ 120 84 Praha 2
Akcionář:   Generali PPF Holding B.V., Strawinskylaan 933, 1077 Amsterdam, Netherlands
Počet klientů ve světě:   přes 65 miliónů
Předepsané pojistné:   přes 69 miliard Kč

Generali v České republice

Předchůdce Skupiny Generali vstupuje na český pojistný trh již v roce 1920. Na našem území vydržel pouze 25 let. V roce 1945 totiž dochází ke znárodnění a pojišťovnu přebral stát. Znovu se Generali do České republiky vrací až v roce 1993. V roce 2008 vzniká Skupina Generali taková, jaká je známá dnes. Součástí skupiny je kromě Generali také Česká pojišťovna.

Společnost Generali se zaměřuje především na přímý kontakt s klienty. Ten zajišťuje několik stovek kamenných prodejen nebo obchodních kanceláří rozsetých po celé České republice. Hlavní sídlo má Generali v Praze 2.

Všechny pojistné produkty jdou samozřejmě také objednat přes internet. Pro sjednání povinného ručení nebo havarijního pojištění není nutné navštívit pobočku. Vše se dá vyřídit online u nás na ePojisteni.cz

Generální ředitelství:

Bělehradská 132
Praha 2
120 84

Otevírací doba:

● Pondělí  08:00-18:00
● Úterý     08:00-18:00
● Středa    08:00-18:00
● Čtvrtek   08:00-18:00
● Pátek     08:00-18:00Produkty a služby:

Společnost Generali nabízí svým zákazníkům především pojišťovací služby. V jejím portfoliu lze nalézt jak životní tak i neživotní pojištění. Generali se zaměřuje především na sjednávání pojištění motorových vozidel. V této oblasti nabízí následující pojištění:

 • POVINNÉ RUČENÍ

  Generali rozlišuje 3 varianty povinného ručení – první z nich poskytuje pouze základní limity a asistenční služby. Druhá má limity dvojnásobné a přidává lepší asistenční služby a pojištění střetu se zvěří. Nejvyšší varianta má limity rovných 100 milionů korun a v ceně je i náhradní vozidlo a úrazové připojištění řidiče.

 • HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

  Generali nabízí havarijní pojištění ve variantách KASKO a MINIKASKO, která je vhodná vlastníky starších vozidel. KASKO umožňuje i pojištění ALLRISK zahrnuje havárii, vandalismus, neoprávněné užívání, živelní události, požár nebo výbuch a odcizení.

 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

  Cestovní pojištění Generali je možné sjednat pro tuzemsko i pro zahraničí. Klient si může zvolit mezi několika variantami pojištění, které je vhodné pro rodinné či skupinové dovolené nebo pro pravidelné výjezdy do zahraničí. Generali poskytuje slevu až 15 % na cestovní pojištění do zahraničí sjednané online.

 • POJIŠTĚNÍ MAJETKU

  V oblasti pojištění majetku je nabídka Generali velmi pestrá. Vedle produktů pojištění domácnosti s asistencí, pojištění rodinných domů a bytových jednotek, pojištění obytných a kancelářských budov lze u Generali pojistit také rekreační objekty v rámci produktu VÍKEND a zahradu včetně zahradní architektury. Pojistnou ochranu je možné sjednat i pro případ úpadku cestovní kanceláře, riziko platební neschopnosti klientů nebo nepředvídaná rizika v podnikání. V jediné pojistné smlouvě je možno též ochránit majetek města a obce proti rozmanitým nebezpečím včetně odpovědnosti za škody v rámci produktu pojištění obcí.

  V oblasti pojištění individuálních rizik vytvořila Generali 3 balíčky produktů na pojištění průmyslových rizik proti vloupání či živelní pohromě, technické pojištění například elektroniky a strojů a dopravní pojištění vhodné pro vlastníky zboží i pro přepravce a zasílatele.

 • DALŠÍ PRODUKTY POJIŠŤOVNY

  V oblasti životního pojištění nabízí Generali širokou škálu produktů pro rodiny i náročné jednotlivce. Vedle investičního životního pojištění FUTURE, investičního pojištění Clever Invest nebo Kapitálového pojištění pro případ dožití nebo smrti poskytuje Generali rodinné pojištění BeneFIT, Rizikové životní pojištění s vysokou pojistnou ochranu a variabilní kapitálové životní pojištění Generali Life.


V nabídce Generali pojišťovny je také úrazové pojištění FAMILY pro celou rodinu a Skupinové úrazové pojištění, které je vhodné pro firmy, školy nebo zájmové spolky.

V oblasti nemocenského pojištění můžete u Generali uzavřít Pojištění denní dávky při pobytu v nemocnici nebo Pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti. Generali vytvořila také produkt Femina - pojištění pro případ rakoviny prsu.

Vedle pojištění občanské odpovědnosti, které je vhodné pro každodenní život, je možné uzavřít individuální pojištění odpovědnosti šité na míru, pojištění odpovědnosti za škody z provozní činnosti, pojištění profesní odpovědnosti za škodu vhodné pro kvalifikované pracovníky nebo pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli.

Generali pojišťovna, a.s.

Napište nám

servis@generali.cz

Zavolejte nám

+420 244 188 188

Adresa

Bělehradská 132, 120 84 Praha 2

Webová stránka

www.generaliceska.cz