Generali pojišťovna, a.s.

Generali pojišťovna byla založena v roce 1920, a dnes je z ní třetí největší pojišťovna na světě. U nás působila i před 2.světovou válkou a v roce 1993 se Generali Pojišťovna vrátila na český trh.

Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
66 Zákazníků zde nyní srovnává

Generali pojišťovna

Generali Pojišťovna a.s. je součástí holdingu Generali se sídlem v Nizozemí. Tato pojišťovací skupina vzniká v roce 1831 v Italském Terstu. O rok později otevírá, tehdy ještě jako Assicurizoní Generali, pobočky také ve Vídni, Budapešti a v Praze. Konkrétnější podobu začíná společnost nabírat v roce 1920, kdy po fúzi společností Assicurizoní Generali a Živnobanky, zahajuje svou činnost Moldavia Generali, která o mnoho let později vyroste ve Skupinu Generali, jednu z největších pojišťoven na světě. Generali působí ve více než 60 zemích světa a poskytuje pojišťovací služby více než 65 miliónům lidem na světě.

Základní údaje

Obchodní firma:   Generali Pojišťovna a.s.
Sídlo:   Bělehradská 132, PSČ 120 84 Praha 2
Akcionář:   Generali PPF Holding B.V., Strawinskylaan 933, 1077 Amsterdam, Netherlands
Počet klientů ve světě:   přes 65 miliónů
Předepsané pojistné:   přes 69 miliard Kč

Generali v České republice

Předchůdce Skupiny Generali vstupuje na český pojistný trh již v roce 1920. Na našem území vydržel pouze 25 let. V roce 1945 totiž dochází ke znárodnění a pojišťovnu přebral stát. Znovu se Generali do České republiky vrací až v roce 1993. V roce 2008 vzniká Skupina Generali taková, jaká je známá dnes. Součástí skupiny je kromě Generali také Česká pojišťovna.

Společnost Generali se zaměřuje především na přímý kontakt s klienty. Ten zajišťuje několik stovek kamenných prodejen nebo obchodních kanceláří rozsetých po celé České republice. Hlavní sídlo má Generali v Praze 2.

Všechny pojistné produkty jdou samozřejmě také objednat přes internet. Pro sjednání povinného ručení nebo havarijního pojištění není nutné navštívit pobočku. Vše se dá vyřídit online u nás na ePojisteni.cz

Generální ředitelství:

Bělehradská 132
Praha 2
120 84

Otevírací doba:

● Pondělí  08:00-18:00
● Úterý     08:00-18:00
● Středa    08:00-18:00
● Čtvrtek   08:00-18:00
● Pátek     08:00-18:00

Produkty a služby:

Společnost Generali nabízí svým zákazníkům především pojišťovací služby. V jejím portfoliu lze nalézt jak životní tak i neživotní pojištění. Generali se zaměřuje především na sjednávání pojištění motorových vozidel. V této oblasti nabízí následující pojištění:

 • POVINNÉ RUČENÍ

  Generali rozlišuje 3 varianty povinného ručení – první z nich poskytuje pouze základní limity a asistenční služby. Druhá má limity dvojnásobné a přidává lepší asistenční služby a pojištění střetu se zvěří. Nejvyšší varianta má limity rovných 100 milionů korun a v ceně je i náhradní vozidlo a úrazové připojištění řidiče. Podrobněji se o povinném ručení od Generali dočtete ZDE.

 • HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

  Generali nabízí havarijní pojištění ve variantách KASKO a MINIKASKO, která je vhodná vlastníky starších vozidel. KASKO umožňuje i pojištění ALLRISK zahrnuje havárii, vandalismus, neoprávněné užívání, živelní události, požár nebo výbuch a odcizení.

 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

  Cestovní pojištění Generali je možné sjednat pro tuzemsko i pro zahraničí. Klient si může zvolit mezi několika variantami pojištění, které je vhodné pro rodinné či skupinové dovolené nebo pro pravidelné výjezdy do zahraničí. Generali poskytuje slevu až 15 % na cestovní pojištění do zahraničí sjednané online.

 • POJIŠTĚNÍ MAJETKU

  V oblasti pojištění majetku je nabídka Generali velmi pestrá. Vedle produktů pojištění domácnosti s asistencí, pojištění rodinných domů a bytových jednotek, pojištění obytných a kancelářských budov lze u Generali pojistit také rekreační objekty v rámci produktu VÍKEND a zahradu včetně zahradní architektury. Pojistnou ochranu je možné sjednat i pro případ úpadku cestovní kanceláře, riziko platební neschopnosti klientů nebo nepředvídaná rizika v podnikání. V jediné pojistné smlouvě je možno též ochránit majetek města a obce proti rozmanitým nebezpečím včetně odpovědnosti za škody v rámci produktu pojištění obcí.

  V oblasti pojištění individuálních rizik vytvořila Generali 3 balíčky produktů na pojištění průmyslových rizik proti vloupání či živelní pohromě, technické pojištění například elektroniky a strojů a dopravní pojištění vhodné pro vlastníky zboží i pro přepravce a zasílatele.

 • DALŠÍ PRODUKTY POJIŠŤOVNY

  V oblasti životního pojištění nabízí Generali širokou škálu produktů pro rodiny i náročné jednotlivce. Vedle investičního životního pojištění FUTURE, investičního pojištění Clever Invest nebo Kapitálového pojištění pro případ dožití nebo smrti poskytuje Generali rodinné pojištění BeneFIT, Rizikové životní pojištění s vysokou pojistnou ochranu a variabilní kapitálové životní pojištění Generali Life.

  V nabídce Generali pojišťovny je také úrazové pojištění FAMILY pro celou rodinu a Skupinové úrazové pojištění, které je vhodné pro firmy, školy nebo zájmové spolky.

  V oblasti nemocenského pojištění můžete u Generali uzavřít Pojištění denní dávky při pobytu v nemocnici nebo Pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti. Generali vytvořila také produkt Femina - pojištění pro případ rakoviny prsu.

  Vedle pojištění občanské odpovědnosti, které je vhodné pro každodenní život, je možné uzavřít individuální pojištění odpovědnosti šité na míru, pojištění odpovědnosti za škody z provozní činnosti, pojištění profesní odpovědnosti za škodu vhodné pro kvalifikované pracovníky nebo pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli.

Spočítat
ceny

Na našem webu momentálně nelze sjednat pojištění od této pojišťovny. Můžete však srovnat pojištění od ostatních pojišťoven!