epojisteni logo

Onemocněl Vám pejsek? Drahou léčbu zaplatí pojišťovna!

V Praze 19. 4. 2011 06:00 (Tisková zpráva)

Každý pejskař ví, že se to může stát: Domácí mazlíček náhle vážně onemocní nebo přijde k úrazu. Náklady na jeho léčbu jsou potom často vysoké a mohou přesáhnout částku, kterou máte v dané chvíli k dispozici. Přesto ale můžete svému miláčkovi pomoci, aniž byste zruinovali rodinný rozpočet.. Pro takové případy už totiž můžete svého pejska nechat pojistit!

Pro pejska uděláme vždycky všechno. Mohou ale nastat situace, kdy nás léčba našeho čtyřnohého přítele přijde i na desetitisíce korun. Když například onemocněl Luďkovi Sobotovi jeho milovaný pes Fredy, dal herec za jeho záchranu více, než 30 000 korun. Nepomohla ale ani čtyřhodinová složitá operace a Fredy uhynul. Náklady na veterinární péči za vás ale nově uhradí pojišťovna, a to až do výše 120 000 korun ročně!

Novinka: Svého mazlíčka už můžete pojistit

S možností pojistit svého domácího mazlíčka pro případ nemoci nebo zranění přicházejí nově některé pojišťovny. Jak to celé funguje? "Abyste mohli pejska pojistit, musí být v dobrém zdravotním stavu," vysvětluje David Holý, marketingový ředitel Epojištění.cz. "Je také třeba, aby byl nejen tetován, ale měl i mikročip. Stejně tak budete muset dokladovat, že je pejsek očkovaný proti vyjmenovaným nemocem a musí mít také více, než 6 měsíců," dodává.

Pojišťovna zaplatí výdaje za veterináře i za psí hotel

Základní je pojištění veterinární péče. Sjednává se na dobu neurčitou a horní hranice vstupního věku pejska není omezena. Vybrat si můžete ze tří limitních tříd, určujících maximální roční limity pojistného plnění v případě nemoci a úrazu vašeho pejska (viz tabulky). V případě, že váš pejsek bude potřebovat veterinární péči, uhradí za vás pojišťovna náklady na vyšetření, anestezii i hospitalizaci pejska, stejně jako veškeré chirurgické zákroky. Počítejte jen se spoluúčastí 1 000 Kč za každou pojistnou událost Může se ale stát, že vážně onemocníte vy. V takovém případě uhradí pojišťovna náklady na ubytovaní vašeho pejska v psím hotelu, případně náhradní chovatelskou péči.

Pojištění i pro nejhorší případ

K základnímu pojištění si můžete sjednat ještě další, a to pro ten nejhorší případ, kdy váš pejsek zahyne v důsledku úrazu nebo nemoci, nebo musí být veterinářem utraceno. Horní věková hranice pro toto pojištění je 6 let (popř. 6 let pro psy nad 50 kg). Pojišťovna uhradí v případě úhynu vašeho pejska jeho finanční hodnotu, a to do výše pojistné částky.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo