Komplexní cestovní pojištění

Komplexní cestovní zdravotní pojištění

Komplexní zdravotní pojištění

komplexní pojištění

Cestujete a poznáváte rádi nové země? S cestováním jsou spojeny nejen krásné a nezapomenutelné zážitky, ale bohužel také nepříjemné situace, jako jsou úrazy, nemoci, krádeže či ztráty osobních věcí. Ne vždy tomu lze zabránit. Co však udělat můžete, je dobře se pojistit, a zajistit si tak finanční oporu pro tyto situace.

Vyberte si kvalitní cestovní pojištění

Cestovní pojištění dnes nabízí každá česká pojišťovna. Jejich nabídka se velmi různí a vybrat si tak skutečně dobré pojištění, které bude odpovídat vašim požadavkům není vůbec jednoduché. Při výběru cestovního pojištění myslete i na to, jaký je účel vaší cesty.

Proč je účel cesty důležitý?

Od toho, jaký je účel vaší dovolené se odvíjí i cena. Nevybírejte vždy nejlevnější cestovní pojištění. Ne vždy je rozsah krytí dostatečný. Dbejte na kvalitu pojištění a v první řadě je třeba si uvědomit, jakým aktivitám se na své cestě či dovolené budete věnovat. Půjde-li o standardní dovolenou, pak si vystačíte se základním balíčkem cestovního pojištění.

Aktivní sportovec by si měl důkladně si ověřit, zda je daná sportovní aktivita, které se věnuje pojištěná v základním balíčku, nebo zda je vůbec pojistitelná. Jsou to právě rizikové sporty, které je třeba připojistit. Sem patří například lyžování a snowboarding mimo sjezdovky, skialpinismus, freeride, horolezectví, sjezdy na horských kolech, canoyning a další. Některé sporty není možné pojistit, mezi nimi je typicky například cliffdivig.

Jaké připojištění zvolit?

Pojištění obvykle kryje úhradu léčebných výlohy a léku spojených s úrazem či nemocí, dále hospitalizaci, repatriaci a převoz ostatku do ČR. Pokud však chcete být skutečně komplexně pojištění, je možné si sjednat doplňková připojištění, kam patří například:

  •  připojištění extrémních sportů
  •  připojištění krádeže či ztráty zavazadel a cestovních dokladů
  •  připojištění úrazu
  •  připojištění storna cesty
  •  pojištění odpovědnosti za škodu

Co obsahuje komplexní cestovní pojištění?

Mít kvalitní cestovní pojištění je základem pro klidnou dovolenou. Cena cestovního pojištění přitom nemusí být nijak vysoká. Spočítejte si na kolik vás vyjde komplexní cestovní pojištění s naší online kalkulačkou.

Spočítat
cestovní pojištění

Komplexní srovnání cestovního pojištění obsahuje oproti základnímu balíčku hned několik dalších připojištění. Základem je pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Navíc však zahrnuje i úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění storna cesty. Ale samozřejmě si balíček můžete navolit podle sebe, jak budete potřebovat.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20

Mluví se o nás