epojisteni logo

Cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Bosna a Hercegovina  nepatří mezi typické turistické destinace, kam by se podobně jako do sousedního Chorvatska v létě sjížděly davy “moře a pláže chtivých” turistů. Její krásu postupně objevují a obdivují dobrodruzi a milovníci hor a divoké přírody, kteří ocení tuto rozmanitou balkánskou zemi.


Cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny

Cestujeme do Bosny a Hercegoviny

Bosna a Hercegovina leží na Balkánském poloostrově. Na severu, západě a jihu sousedí s turisticky známějším Chorvatskem, na východě pak se Srbskem a na jihovýchodě je jejím sousedem Černá hora. Bosna má pouze 20 km dlouhé pobřeží u Jordánského moře, a tak zatímco do Chorvatska turisté jezdí primárně k moři, do Bosny a Hercegoviny se hodně jezdí kvůli  divoké přírodě a nespoutanému balkánskému životnímu stylu.


O Bosně a Hercegovině však také koluje celá řada výstražných historek, který by nejednoho turistu odradili od návštěvy této civilizované a nádherné balkánské země. A také určitě pár váhavých turistů odradili. Nejčastěji se varování týkají velkého množství nevybuchlých min, které tu zůstaly po válce, agresivních toulavých psů a různých nemocí. 


Bosna je přitom kulturně a nábožensky velmi rozmanitá civilizovaná evropská země. Vedle sebe tu stojí katolické kostely, pravoslavné kláštery a muslimské mešity. Nejen v architektuře jsou znát různé vlivy. Bosna vás okouzlí po všech stránkách včetně chutné a pestré balkánské kuchyně. Mezi nejvíce obdivované lokality patří město Mostar a jeho okolí a horské oblasti na severu, západě a východu země.

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny

Bosna a Hercegovina patří k zemím mimo EU, které mají s ČR uzavřenou dohodu týkající se poskytnutí akutní zdravotní péče a to pouze v případě poškození zdraví či ohrožení života. Ve všech ostatních případech si občané ČR na návštěvě Bosny musí veškerou běžnou zdravotní péči hradit ze svého. 


Zdravotnictví v Bosně je všeobecně kvalitní, ale také velmi drahé, a proto se vyplatí mít sjednané opravdu kvalitní cestovní pojištění. Nejčastěji je turisty využívána moderní nemocnice Koševo v Sarajevu, která je uzpůsobená pro cizí turisty a zdravotní personál zde běžně mluví anglicky a německy.


Před cestou do Bosny a Hercegoviny je nezbytné vyřídit se cestovní pojištění, které v ideálním případě kromě základu zahrnuje také pojištění úrazu, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Pro aktivní turisty a sportovní nadšence je doporučováno také připojištění rizikových sportů. V případě cesty vlastním vozidlem je vhodné mít uzavřené alespoň krátkodobé havarijní pojištění, které si u některých pojišťoven lze sjednat v rámci cestovního pojištění.

Jak je to s minovým nebezpečím v Bosně a Hercegovině?

Zlehčovat riziko spočívající v nevybuchlých minách na území Bosny a Hercegoviny by bylo velmi lehkomyslné a nebezpečné. Je pravda, že zhruba 3 procenta celého území jsou zaminované ještě z doby války. Nebezpečná území jsou však většinou řádně označená. V horách je doporučeno držet se vyznačených cest a vyhýbat se na pohled nepoužívaným cestám. Zde se přece jen mohou vyskytnout neoznačená místa.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.