Cestovní pojištění
do Řecka

  • Online srovnání i sjednání
  • Pojistěte se na dobrodružnou dovolenou v Řecku
  • Pojistíme vaši odpovědnost i zavazadla
Výsledek
do 2 minut
Úspora
až 50%
cestovní pojištění řecko
14 Zákazníků zde nyní srovnává

Cestovní pojištění + covid-19

Hledáte vhodné cestovní pojištění, které vás podrží ve chvíli, kdy to budete nejvíce potřebovat? Vzhledem k současné situaci okolo pandemie nového druhu koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, je potřeba nastudovat všechny dostupné podmínky k vybrané pojistce i místu, do kterého se zrovna vydáváte.

Na současnou situaci samozřejmě zareagovaly i tuzemské pojišťovny, které do svého portfolia nově zařadily unikátní a specifické produkty úzce související právě s nemocí covid-19. Některé pojišťovny navíc nabízí i kvalitní cestovní pojištění pro případy, kdy cestujete do rizikové země. Pojištění s krytím covid-19 si u nás můžete snadno srovnat a k tomu i bezpečně a z pohodlí domova sjednat.

Cestovní pojištění Řecko

Chystáte se na dovolenou do řecka?

dovolená v řecku

Řecko je oblíbený jihoevropský stát, který se nachází na jihu Balkánského poloostrova, a jehož součástí jsou desítky a stovky ostrovů a ostrůvků v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Sousedy jsou Makedonie, Albánie, Turecko a Bulharsko. Řecko je již tradičně velmi oblíbená turistická destinace díky antickým památkám, krásné přírodě a velmi příznivému podnebí.

Důležité informace před cestou

Řecko je členem Evropské unie stejně jako Česká republika, což znamená, že si český turista vystačí pouze s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Přírodní krásy a zajímavosti

Jak již bylo řečeno, Řecko patří k nejvíce oblíbeným turistickým destinacím v Evropě. Ačkoliv se v rámci Evropy jedná spíše o ekonomicky slabší stát, co se týče kultury, historie a přírody, má Řecko skutečně, co nabídnout. Hlavním lákadlem byly a stále jsou významné antické památky, které jsou důkazem uplynulé slávy této nádherné země.

Každým rokem vyráží na letní dovolenou na řecké pláže tisíce turistů ze všech koutů světa. Nejznámějšími přímořskými letovisky jsou Kréta, Korfu, Kos, Samos, Rhodos, Lesbos či Zakynthos. Převážně se tedy jedná o ostrovy, které kromě krásných pláží nabízí četné možnosti kulturního a společenského vyžití. Za nejkrásnější ostrov Středomoří je považován řecký ostrov Korfu, který patří k nejzelenějším ostrovům Řecka, a často bývá nazýván Smaragdovým ostrovem.

Hlavní město Athény je plné skvostných antických památek, jimž jednoznačně vévodí Akropole s chrámem Parthenónem, Dionýsovým amfiteátrem či Hadriánovým obloukem. Druhým největším městem je Thessaloniki, ze kterého je možné za pěkného počasí spatřit Olymp. Na severu Řecka leží pobřežní město Kavala, jehož dominantou je úchvatný byzantský hrad.

Velkou část země však tvoří horské masivy, jako je největší pohoří Řecka Pindos a nejvyšší pohoří Olymp, kde se také nachází nejvyšší řecký vrchol Mytikas s nadmořskou výškou 2 917 metrů.

Proč cestovní pojištění do Řecka?

Cestujete do Řecka a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých pár set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc v Řecku plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 13