epojisteni logo

Cestovní pojištění na Krétu

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Kréta je řecký ostrov, který se může pochlubit dlouholetou a významnou minulostí. Kdysi před mnoha tisíci lety zde žila vyspěla Minojská civilizace, která zde zanechala řadu historických památek a ovlivnila mnoho dalších kultur a civizlizací.


Kréta je nejjižněji položeným řeckým ostrove oddělujícím Lybijské a Egejské moře. Kréta má převážně hornatý povrch a nejvyšší vrcholy přesahují výšku 2 400 metrů nad mořem. Klima je však středozemní a tedy po většinu roku velmi příznivé. Nejkrásnější pláže se nachází na severním pobřeží. Jižní pobřeží je zase ideálním místem pro potápění. Krásně je také vnitrozemí a úchvatné hory.


Za návštěvu samozřejmě stojí řada krétských měst. Hlavní město Heraklion je zároveň mezinárodním přístavem a jakousi vstupní branou na Krétu. Právě zde se nachází nejvýznamnější památka a to palác Knossos, kde kdysi sídlil vládce ostrova. Není to však jediný minojský palác a dalšími jsou Zakros, Malia, Festos a mnoho dalších. Knossos je však největší. Také další města se mohou pochlubit velkým množstvím historickým památek. Nejkrásnějším městem je prý Chania, které leží v západní části ostrova.

Nejlevnější cestovní pojištění na Krétu

Řecko je velmi oblíbenou turistickou destinací českých turistů a ročně jich na řeckých ostrovech tráví dovolenou stovky, možná i tisíce. Turisté vyhledávají příznivé počasí, průzračné moře, písečné pláže i krásná města plná historických památek. Aby Vaše dovolená byla skutečně pohodová, nezapomeňte také na cestovní pojištění. To Vám zajistí dostatečnou finanční jistotu i v ne zrovna příjemných chvílích.


Jsou situace, které pohodové dovolené nepřispějí. Jedná se o nemoci, úrazy či ztracená zavazadla. Cestovní pojištění jejich vzniku sice nezabrání, ale finančně Vás podpoří. Z cestovního pojištění je krytá lékařská péče včetně všech nákladů a v případě připojištění může zahrnovat také zavazadla a storno zájezdu. Chcete-li o cestovním pojištění dozvědět více, navštivte stránky ePojisteni.cz.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.