Cestovní pojištění na Korfu

Cestovní pojištění na Korfu

Korfu

Řecko má velmi bohatou historii, což platí i pro řecké ostrovy. Jedním z nejzajímavějších ostrovů je Korfu, poslední zastávka Odyssesa na jeho dlouholetém putování. Korfu neboli řecky Kerkyra, je místem, kde se odehrála řada antických pověstí i skutečných historických příběhů.

Jedná se o druhý největší ostrov v Jónském moři, jehož nenarušenou krajinu tvoří vápencové pohoří na severu a na jihu mírné zelené kopce. Díky velkému množství cypřišových, olivových a pomerančovníkových hájů bývá Korfu označován jako “Smaragdový ostrov”. To vše a příznivé klima navíc láká každoročně mnoho turistů k návštěvě tohoto kouzelného ostrova.

Na ostrově Korfu si nezapomenutelnou dovolenou užije každý. Milovníci pláží ocení písčité pláže a čisté moře. Aktivní sportovci využijí zdejší krajinu k mnoha výletům a příznivce historických památek zaujmou zdejší starobylé kláštery a antické památky. Ze zdejších měst je nejkrásnějším hlavním město, které se vyznačuje benátskou atmosférou a rušným denním i nočním životem.

Cestovní pojištění na Korfu

Sjednejte si nejlevnější cestovní pojištění online. S cestovním pojištěním budete cestovat mnohem bezpečněji a bez obav. Cestovní pojištění na Korfu vám za pár korun denně nabízí finanční jistotu na cestách. Ať už se vám přihodí drobný úraz nebo vás začne bolet zub, s cestovním pojištěním máte zajištěnou, a hlavně zaplacenou odpovídající lékařskou péči.

Cestovní pojištění na Korfu představuje především pojištění léčebných výloh, které zahrnují ošetření, léčbu, léky, lékařské zákroky, převozy, hospitalizaci i repatriaci. K základnímu balíčku je však možné sjednat také další doplňková připojištění a získat tak širší pojistnou ochranu. Cestovní pojištění není vzhledem k cenám ošetření nijak drahé a vychází na pár korun denně.

Při cestě na Korfu se určitě vyplatí přemýšlet i nad připojištění rizikových sportů jako je například potápění nebo kitesurfing, který můžete zkusit na jedné z nejdivočejších pláží Chalikounas. Vyplatí se mít sjednané i další připojištění, oblíbené jsou zejména připojištění zavazadel, úrazové pojištění nebo pojištění odpovědnosti.

Spočítat
cestovní pojištění
cestovní pojištění

Přírodní krásy a zajímavosti

Korfu nabízí rozmanité možnosti aktivit. Najdete tu různorodé pláže od těch písečných až po kamenné. Nejkrásnější z nich najdete v Porto Timoni, dostat se na ni je obtížnější, ale výsledek jistě stojí za tu námahu. Oceníte i kuchyni, která byla ovlivněna Benátčany. Pochutnáte si tak na rajčatové omáčce, nebo dušených rybách. Typickým jídlem na Korfu ne uzená šunka, numbulo či burduni. Z ovoce jistě nevynechejte kumquat, který je pro Korfu typický a vyrábějí se z něj i ovocné likéry.

Na své si na Korfu přijdou i milovníci potápění. Doporučujeme okolí města Paleokastritsa či ostrov Colovri. Pokud jste nadšence do turistiky, můžete se vybrat na nejvyšší horu na Korfu, Pantokrator. Na jejím hřebeni leží i malá vesnička Pale Perithia, která je chráněným kulturním dědictvím.

Milovníci poznávání památek by neměli minout staré město Kerkyra, které se nachází na Seznamu světového dědictví UNESCO a najdete tu mnoho památek, kde se odráží odlišné kultury, které se ve městě mísily.

Spočítat
ceny