epojisteni logo

Cestovní pojištění na Korfu

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

  • Pro cesty autem pojistíme i vaše vozidlo

modrý a oranžový kufr

Cestovní pojištění na Korfu

Korfu


Řecko má velmi bohatou historii, což platí i pro řecké ostrovy. Jedním z nejzajímavějších ostrovů je Korfu, poslední zastávka Odyssesa  na jeho dlouholetém putování. Korfu neboli řecky Kerkyra, je místem, kde se odehrála řada antických pověstí  i skutečných historických příběhů.


Jedná se o druhý největší ostrov v Jónském moři,  jehož nenarušenou krajinu tvoří vápencové pohoří na severu a na jihu mírné zelené kopce. Díky velkému množství cypřišových, olivových a pomerančovníkových hájů bývá Korfu označován jako “Smaragdový ostrov”. To vše a příznivé klima navíc láká každoročně mnoho turistů k návštěvě tohoto kouzelného ostrova.


Na ostrově Korfu si nezapomenutelnou dovolenou užije každý. Milovníci pláží  ocení písčité pláže a čisté moře. Aktivní sportovci  využijí zdejší krajinu k mnoha výletům a příznivce historických památek  zaujmou zdejší starobylé kláštery a antické památky. Ze zdejších měst je nejkrásnějším hlavním město, které se vyznačuje benátskou atmosférou a rušným denním i nočním životem.

Cestovní pojištění na Korfu

Sjednejte si nejlevnější cestovní pojištění online. S cestovním pojištěním budete cestovat mnohem bezpečněji a bez obav. Cestovní pojištění na Korfu vám za pár korun denně  nabízí finanční jistotu na cestách. Ať už se vám přihodí drobný úraz nebo vás začne bolet zub, s cestovním pojištěním máte zajištěnou, a hlavně zaplacenou odpovídající lékařskou péči.


Cestovní pojištění na Korfu představuje především pojištění léčebných výloh, které zahrnují ošetření, léčbu, léky, lékařské zákroky, převozy, hospitalizaci i repatriaci. K základnímu balíčku je však možné sjednat také další doplňková připojištění  a získat tak širší pojistnou ochranu. Cestovní pojištění není vzhledem k cenám ošetření nijak drahé a vychází na pár korun denně.


Při cestě na Korfu se určitě vyplatí přemýšlet i nad připojištění rizikových sportů jako je například potápění nebo kitesurfing, který můžete zkusit na jedné z nejdivočejších pláží Chalikounas. Vyplatí se mít sjednané i další připojištění, oblíbené jsou zejména připojištění zavazadel, úrazové pojištění nebo pojištění odpovědnosti.cestovní pojištění

Přírodní krásy a zajímavosti

Korfu nabízí rozmanité možnosti aktivit. Najdete tu různorodé  pláže  od těch písečných až po kamenné. Nejkrásnější z nich najdete v Porto Timoni, dostat se na ni je obtížnější, ale výsledek jistě stojí za tu námahu. Oceníte i kuchyni, která byla ovlivněna Benátčany. Pochutnáte si tak na rajčatové omáčce, nebo dušených rybách. Typickým jídlem na Korfu ne uzená šunka, numbulo či burduni. Z ovoce jistě nevynechejte kumquat, který je pro Korfu typický a vyrábějí se z něj i ovocné likéry.


Na své si na Korfu přijdou i milovníci  potápění. Doporučujeme okolí města Paleokastritsa či ostrov Colovri. Pokud jste nadšence do turistiky, můžete se vybrat na nejvyšší horu na Korfu, Pantokrator. Na jejím hřebeni leží i malá vesnička Pale Perithia, která je chráněným kulturním dědictvím.


Milovníci poznávání památek by neměli minout  staré město Kerkyra, které se nachází na Seznamu světového dědictví UNESCO a najdete tu mnoho památek, kde se odráží odlišné kultury, které se ve městě mísily.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.