epojisteni logo

Cestovní pojištění - jachta a jachting

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Ne každému stačí k ideálně strávené dovolené městské památky, pláž a pohled na nekonečné moře. Mnozí vyžadují určitou dávku adrenalinu a dobrodružství. Stále více Čechů například láká dovolená strávená na palubě jachty, kde se po boku zkušeného kapitána učí ovládat jachtu a brázdí vlny moří a oceánů. A jachting už mnohými pojišťovnami bývá považován za extrémní sport. Proto zapomeňte na standardní cestovní pojištění, jehož rozsah je značeně omezený.

Aby jachting nebyl “pouze” ve výluce

Každá pojišťovna má smluvní podmínky nastavené trochu jinak. Některé pojišťovny mají jachting mezi výlukami. Jiné pojišťují pouze tzv. pobřežní jachting do 3 námořních mil. Podstatnou roli hraje také to, zda má jachta pouze plachty nebo i motor. Výběru správného pojištění proto věnujete alespoň takovou pozornost, jako když si vybíráte nové plavky.

Cestovní pojištění jachtingu by mělo být v takovém rozsahu, abyste byli co nejlépe chránění pro všechna možná rizika, která mohou hrozit vašemu zdraví, ale i majetku. Na neustále mokré palubě jachty můžete snadno uklouznout a způsobit si vážné poranění. Proto mějte pojištěné minimálně léčebné výlohy a asistenční služby. Nemalou roli hraje také pojištění odpovědnosti. Nezapomeňte, že i svou chybou můžete způsobit škodu na majetku (v tomto případě lodi) či zdraví dalších osob.

Zvažte doplňková připojištění

Nejčastěji si lidé sjednávají cestovní pojištění v základní nabídce, aby ušetřili pár desítek korun. U cestovního pojištění jachtingu se však vyplatí přemýšlet nad lepší pojistnou ochranou. To ostatně platí u každého pojištění. U pojištění jachtingu je více než důležité ověřit si, na co konkrétně se vztahuje a v případě potřeby si sjednat doplňkové připojištění.

Důležitější než pojištění odcizení zavazadel je například to, zda pojištění pokryje záchranu zraněného člena posádky vrtulníkem a za jakých podmínek. Je rozhodně lepší zaplatit za pojištění pár set korun, než poté po dlouhé roky splácet stovky tisíc za léčebné výlohy i v případě relativně běžného úrazu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.