epojisteni logo
blg-srt-crush

Na povinném ručení se dá stále výrazně ušetřit

25. 2. 2015
|
Délka čtení: 8 min.

Na povinném ručení se dá stále výrazně ušetřit

Ceny povinného se ručení dostaly díky konkurenčnímu boji pojišťoven velmi nízko a i přes mírné zdražování jsou stále příznivé. Díky online srovnání je možné výrazně ušetřit na pojistném nejen u pojištění automobilu. Konkrétní příklady z praxe dokládají, že lze ušetřit i více než 50 %.

Naši klienti zpravidla nejvíc ušetří na povinném ručení. Většinou vychází pro daného klienta s konkrétním vozem nejlépe vždy jedna nebo dvě pojišťovny a klient má tedy malou šanci, že u první pojišťovny, na kterou se obrátí přímo, mu nabídnou nejlepší podmínky a cenu. Klient by samozřejmě mohl obejít víc pojišťoven a udělat si své vlastní srovnání, ale nejlepší možností je porovnat nabídky přehledně online. Lze tak získat ihned nejen nejlepší cenu, ale i okamžitě platné pojištění, protože zelenou kartu klient získá obratem do emailu. Další možností, jak ušetřit na povinném ručení je pravidelně si cenu přepočítat. Lidé si často sjednají povinné ručení  a pak mu několik let nevěnují pozornost. Často jim ale jejich pojišťovna každoročně cenu o něco zvedne a po třech letech mnohdy zjistí, že možná úspora při online srovnání cen už dosahuje i 50 %.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Výhody k povinnému ručení od ePojisteni.cz

Ke každému povinnému ručení nabízí ePojisteni.cz poukaz na nákup na Mall.cz v hodnotě 100 Kč a navíc v případě nehody specializovaní právníci z ePojisteni.cz zdarma pomohou získat od pojišťovny viníka maximum peněz. Pro řidiče, kteří si pojišťují svůj první vůz, může ePojisteni.cz i pro silnější objemy nabídnout díky České podnikatelské pojišťovně mnohem zajímavější cenu, než je obvyklé u konkurence. To samé platí pro nejzkušenější řidiče. Když mají bonus  maximální a nízký objem motoru pojišťovaného vozidla, podmínky ePojisteni.cz u Hasičské vzájemné pojišťovny jsou více než příjemné.

Navíc makléři ePojisteni.cz klientovi rádi pomůžou s výběrem. Díky znalosti produktů jsou schopni doporučit variantu, která je pro klienta nejzajímavější. Takže i výsledný produkt je ušit na míru každému klientovi.

Úspora na povinném ručení i více než 50 %

Konkrétní příklady v následující tabulce ukazují, jak se dá na pojištění ušetřit díky jednoduchému online srovnání.

 • Za povinné ručení pro Opel Astra 1.6 platil Jan u nejmenované pojišťovny částku 5 291 Kč. Při porovnání pojišťoven Jan získal nejvýhodnější nabídku od pojišťovny ČPP za cenu 2 714 Kč a pojištění právní ochrany. Jan ušetřil za 10 minut 2 477 Kč a nebude muset řešit papírování, když ho někdo nabourá.

 • Za povinné ručení pro Seat Cordoba 1.4 platil Ladislav u nejmenované pojišťovny částku 3 000 Kč s limitem krytí 35mil./35mil. Při porovnání pojišťoven Ladislav získal nejvýhodnější nabídku od pojišťovny Slavia za cenu 1 711 Kč s limitem krytí 100mil./100mil. a s rozšířenými asistenčními službami, pojištění pokut Kryštof a pojištění právní ochrany.

 • Za povinné ručení pro Opel Corsa 1.2 platil Miloslav u nejmenované pojišťovny částku 3 000 Kč. Při porovnání pojišťoven získal Miloslav nejvýhodnější nabídku od pojišťovny Slavia za cenu 1 378 Kč a navíc asistenční služby s pojištěním právní ochrany.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • odtah-vozu
  24. května 2024|Jana Březinová
  Pojištění GAP: Co všechno kryje a komu se vyplatí?

  Jen co nový vůz opustí autosalon, jeho hodnota rychle klesá. Za rok zhruba o 10 %. Pokud dojde k totální škodě nebo krádeži, pojišťovna vám z havarijního pojištění vyplatí pouze aktuální tržní cenu vozidla. A to i přesto, že mělo najeto jen pár kilometrů. Chcete získat plnou pořizovací cenu vozu? S tím pomůže doplňkové pojištění GAP.

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.