epojisteni logo
muz-za-pocitacem-telefonuje

Telefonní předvolby do zahraničí: O co jde a jak je správně používat

12. 3. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Při volání do zahraničí je nutné znát nejen telefonní číslo, ale také mezinárodní telefonní předvolbu země, do níž se snažíte dovolat. Každá země má svoji vlastní předvolbu, kterou většinou tvoří dvě až tři čísla. Ideální je, pokud si každé telefonní číslo do svého mobilního telefonu rovnou uložíte i se správnou předvolbou. Pokud se tak nestane, nezoufejte.

Telefonní předvolby do zahraničí naštěstí nejsou žádná přísně utajovaná čísla a jsou veřejně dostupná. Snadno je najdete na internetu, stačí krátce zagooglit. Pokud byste se však dostali do nesnází mimo signál a urgentně potřebovali nějakou konkrétní předvolbu, vyplatí se mít uložený seznam nejčastěji používaných mezinárodních předvoleb do zahraničí ve svém telefonu. Obzvláště to platí pro osoby, které většinu svého času tráví na cestách v zahraničí a na telefonu.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Jak telefonní předvolba do zahraničí vypadá

Pokud si představíte české telefonní číslo, tvoří jej devět číslic a předvolba 420. To je vlastně ona mezinárodní předvolba. Před každou předvolbu je nutné vložit symbol + nebo 00, aby předvolba fungovala a vy se úspěšně dovolali, kam potřebujete. 

Náš tip

Věděli jste, že?

České telefonní číslo může mít dvě různé podoby:

 • 00420 777 305 873

 • +420 777 305 873

Proč byste si měli české telefonní číslo ukládat včetně předvolby? Protože volat můžete nejen z Česka do zahraničí, ale také ze zahraničí do Česka. A to už bez předvolby nepůjde.

Seznam nejčastějších telefonních předvoleb do zahraničí

Ještě jednou upozorňujeme, že je nejlepší si nové telefonní číslo ukládat (nebo napsat) rovnou s předvolbou. Ušetříte si čas s pátráním předvolby, když zrovna budete potřebovat urgentně volat. Pokud se vám do rukou dostane telefonní číslo bez předvolby, pomůže vám náš seznam. Znát ale potřebujete zemi, do které se chystáte volat.

Evropa:
StátTelefonní předvolba

Albánie


355

Andorra

376

Belgie


32​

Bělorusko


375

Bosna a Hercegovina

387

Bulharsko

359

Česká republika

420

Černá Hora

382

Dánsko


45

Estonsko

372

Finsko

358

Francie

33

Grónsko

299

Chorvatsko

385

Irsko

353

Island

354

Itálie

39

Kazachstán

7

Lichtenštejnsko

423

Litva

370

Lotyšsko

371

Lucembursko

352

Maďarsko

36

Makedonie

389

Malta

356

Moldavsko

373

Monako

377

49

Nizozemsko

31

Norsko

47

Polsko

48

Portugalsko

351

Rakousko

43

Rumunsko

40

Rusko

7

Řecko

30

San Marino

378

Slovensko

421

Slovinsko

386

Spojené království

44

Srbsko

381

Španělsko

34

Švédsko

46

Švýcarsko

41

Turecko

90

Ukrajina

380

Vatikán

379

Mimoevropské země:
StátSvětadílTelefonní předvolba

Austrálie

Austrálie a Oceánie

61

Egypt

Afrika

20

Ekvádor

Jižní Amerika

593

Fidži

Austrálie a Oceánie

679

Filipíny

Asie

63

Francouzská Polynésie

Austrálie a Oceánie

689

Hong Kong

Asie

852

Indonésie

Austrálie a Oceánie

62

Izrael

Asie

972

Jamajka

Severní Amerika

1876

Kanada

Severní Amerika

1

Kapverdy

Afrika

238

Kuba

Severní Amerika

53

Kypr

Evropa

357

Malajsie

Asie

60

Maledivy

Asie

960

Mauricius

Afrika

230

Nový Zéland

Austrálie a Oceánie

64

Spojené Arabské Emiráty

Asie

971

Srí Lanka

Asie

94

Thajsko

Asie

66

Tunisko

Afrika

216

Vietnam

Asie

84

USA*

Severní Amerika

1*Platí i pro státy: Anguilla, Antigua, Bahamy, Barbados, Bermudy, Britské panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Dominika, Dominikánská republika, Grenada, Guam, Montserrat, Portoriko, Saipan, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincent a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Turks a Caicos.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.