epojisteni logo
blg-srt-crush

Nechat se polapit lovcem nehod vás může vyjít draho

28. 2. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Nechat se polapit lovcem nehod vás může vyjít draho

Pokud jste lovce nehod dosud nepotkali, nebo ještě lépe jste o nich dosud neslyšeli, máte velké štěstí. Ti, kdo se s nimi setkali, totiž velmi často tohoto setkání litují. Zničehonic se objeví po nehodě a účastníkům v šoku nabízí rychlou pomoc. Ta je bohužel přijde dráž, než kdyby zachovali chladnou hlavu a zavolali asistenční službu své pojišťovny.

Kdo vlastně lovci nehod jsou a kde se vzali? Pro lovce nehod se vžil anglický název “crash hunters”. Objevují se při nehodách a poškozeným nabízí pomoc s vyřešením vzniklé škody a vůbec celé pojistné události. Stačí podepsat plnou moc a poškozený  má rázem po starostech.

Jaké “výhodné” služby lovci nehod nabízí nejčastěji?

 •  Pojištění na míru - za nabídkou lepšího pojištění se často ukrývá méně výhodná nabídka. Pojištění nikdy neměňte pod tlakem.

 •  Náhradní vůz - pojišťovny vám poskytnou náhradní vůz zdarma v rámci pojištění, u lovců nehod vás může potkat nemalý poplatek za překročení domluvené lhůty.

Realita je bohužel úplně jiná. Pojištění nakonec za jejich služby zaplatí a to ve výši, která jim doslova vyrazí dech. Nejčastěji se jedná o nejrůznější nesmyslné poplatky za předčasné vrácení náhradního vozidla, za vrácení nevyluxovaného vozidla apod. Bohužel ve chvíli, kdy s nimi poškozený souhlasil, nebyl ve stavu, ve kterém by si  podmínky spolupráce důkladně přečetl. A právě na tom lovci nehod vydělávají nejvíce.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Nenechte se ulovit

Lovci nehod se neštítí polopravd a lží. Často používají argument, že přijeli na základě domluvy pojišťovny, se kterou mají domluvenou spolupráci. Také s oblibou tvrdí, že veškeré jejich služby jsou bezplatné. Jakmile jim totiž jednou plnou moc podepíšete, můžete se rozčilovat, jak chcete. Nebude vám to nic platné.

5 rad, jak neskočit na lep lovcům nehod:

 1. Nevěřte nikomu, kdo nezastupuje vaši pojišťovnu.

 2. Vždy volejte své asistenční služby, případně na speciální Linku pomoci řidičům 1224.

 3. Nepodepisujte nic, co jste si nepřečetli a čemu 100% nerozumíte.

 4. Nenechte se oklamat nabídkami na služby zdarma apod.

 5. Nepodlehněte nátlaku za žádných okolností.

První volejte asistenční služby, pak maminku

Ať už se lovec nehod objeví či nikoliv, odmítněte jej a co nejdříve zavolejte svou asistenční službě, která vám poradí, jak v dané situaci nejlépe postupovat. Její číslo obvykle najdete na zadní straně zelené karty nebo na speciální kartičce asistence. Ještě lépe uděláte, pokud si číslo uložíte do mobilního telefonu. Samozřejmě byste měli dobře znát podmínky svého pojištění včetně asistenčních služeb a vědět, na co vše máte nárok.

Jaký servis obvykle  asistenční služby  nabízí?

 •  Práce automechanika na místě v případě nehody

 •  Odtah nepojízdného vozidla do servisu a zajištění opravy

 •  Náhradní vozidlo

Asistenční služby toho samozřejmě nabízí mnohem více a řadu služeb si můžete jednoduše připojistit. Zadarmo to sice nebude, ale pokud například hodně cestujete do zahraničí, kvalitní servis oceníte.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
  10. května 2024|Petr Pohůdka
  Novinky: 7 změn zákona v autopojištění 2024

  Rok 2024 přináší pro řidiče celou řadu změn. Řízení je nově možné již od 17 let, končí vydávání velkých technických průkazů a mění se také bodový systém či sazby pokut. Novinky se nevyhnuly ani pojištění vozidel. Jaké změny v autopojištění by vám neměly uniknout?

 • autobazar
  29. dubna 2024|Jana Březinová
  Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem

  Nabídka ojetých vozů v Česku se po nedostatku z minulých let opět vrátila k normálu. Hodně lidí ale přesto preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je širší nabídka specifických modelů, lepší technický stav a někdy i nižší cena. Jak při nákupu auta v Německu správně postupovat?

 • nabourané auto naložené na odtah
  14. února 2024|Monika Šaríková
  4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

  Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění povinné ze zákona. Ve snaze snížit náklady na provoz vozidla jej zhruba dvě třetiny řidičů opomíjí. Neuvědomují si, že se jim ježdění bez kompletního pojištění může naopak prodražit. Stačí jedna větší oprava nebo několik menších.

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.

 • dalnice-aktualita
  15. srpna 2022|Marek Drahorád
  Cena dálničních známek u nás a v cizině

  Většina evropských zemí má stejně jako Česko zpoplatněno užívání dálnic a dalších vybraných úseků. Některé země využívají systém dálničních známek, jiné vybírají dálniční poplatky (mýto) při každém průjezdu. Existuje ale také několik zemí, které dálnice vůbec nezpoplatňují.