epojisteni logo
blg-srt-crush

Jak zabezpečit auto proti krádeži

30. 8. 2013
|
Délka čtení: 8 min.

Ke krádežím aut dochází denně. Naštěstí existují různé způsoby, jak zloděje od krádeže odradit, případně jak zmírnit finanční následky takové krádeže.Když už ke krádeži dojde a vaše vozidle nenávratně zmizí, peníze vám vynahradí pouze  havarijní pojištění  zahrnující riziko krádeže.Aby však ke krádeži motorového vozidla v ideálním případě vůbec nedošlo, vyplatí se myslet na kvalitní zabezpečení auta.

Jaké typy zabezpečení auta existují?

 • mechanické zabezpečení

 • skrytý vypínač a imobilizér

 • bezpečnostní alarm

 • GSM systémy a satelitní vyhledávání

Mechanické zabezpečení

Výhodou mechanických zabezpečení je nižší cena. Do této skupiny patří zejména páky, zámky na volant a zámky řadících pák a hodí se zejména pro auta nižší a střední třídy. Pro zkušené zloděje však mechanická zabezpečení nepředstavují žádnou zásadní překážku. Proč by si však přidělávali starosti, když vedle stojí nezabezpečené auto?

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Skrytý (tajný) vypínač a imobilizér

Do vozidla lze namontovat skrytý vypínač, který vypne startér, takže vůz nelze nastartovat. Pro lepší účinek je vhodné vypínač nechat namontovat na nezvyklé místo nebo tlačítko aktivovat kombinací stlačení několika běžných tlačítek. Zkušený zloděj totiž velmi dobře ví, kde takový tajný vypínač bývá ukryt nejčastěji.

Imobilizér je podobné zařízení bránící nastartování. Většinou se ovládá dálkovým ovladačem nebo je ovládání součástí klíčů od vozidla. Ani  imobilizér  však nepředstavuje pro profesionálního zloděje zásadní překážku.

Bezpečnostní alarm

Alarmy se nejčastěji používají u aut zaparkovaných na ulici a při pokusu o krádež začnou vydávat nepříjemný a hlasitý zvuk, který většinu zlodějů rychle odradí od pokusu o krádež. Opět ale platí, že zkušený zloděj přítomnost alarm včas pozná a rychle jej vyřadí z provozu.

Bezpečnostní GSM systémy a satelitní vyhledávání

Zajímavou služby představují bezpečnostní systémy propojené s hlídací agenturou. Dojde-li ke krádeži, agentura se to okamžitě dozví a ihned zahájí pátrání po ukradeném vozidle. O jeho poloze je agentura informovaná díky do auta namontovaným čidlům.

Ještě lepší ochranu pro vůz představují drahé vyhledávací satelitní systémy, které často kombinují hned několik druhů zabezpečení. Jakmile do auta vznikne zloděj, okamžitě je mu díky přesné lokalizaci v patách zásahová jednotka. Vzhledem k vyšší ceně si tyto služby pořizují majitelé dražších vozidel.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • policejni-kontrola-dva
  17. června 2023|Monika Šaríková
  Co je bodový systém a jak funguje?

  Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

 • kladivko-modely-auticek-nehoda
  27. ledna 2023|Jana Březinová
  Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

  Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

 • 28. prosince 2022|ePojisteni
  Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

  Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

  Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

 • 31. srpna 2022|ePojisteni
  Počet nehod, od kterých ujedou viníci, roste

  Ujet z místa nehody je nezákonné. Nejhorší je však opustit místo vážné dopravní nehody a neposkytnout nebo nezavolat první pomoc poškozeným osobám. Ti mohou kvůli neposkytnuté včasné pomoci i zemřít. Bohužel se nejedná o výjimečné chování. Podle statistik ujede viník v průměru od každé 6 nehody.

 • praskle-celni-sklo
  Zdražení cen povinného ručení pokračuje. Můžou za něj dražší díly i energie

  Na řidiče se řítí další zdražování. Podle prognóz analytiků i zástupců pojišťoven ho pocítí mnohem důrazněji než v předchozích měsících. Důvodem je nejen rostoucí cena práce a materiálu v servisech, ale také vyšší škoda v případě nehody, která se musí zákonitě promítnout do cen povinného i havarijního pojištění.

 • dalnice-aktualita
  15. srpna 2022|Marek Drahorád
  Cena dálničních známek u nás a v cizině

  Většina evropských zemí má stejně jako Česko zpoplatněno užívání dálnic a dalších vybraných úseků. Některé země využívají systém dálničních známek, jiné vybírají dálniční poplatky (mýto) při každém průjezdu. Existuje ale také několik zemí, které dálnice vůbec nezpoplatňují.

 • 11. července 2022|ePojisteni
  BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

  Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

 • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
  15. června 2022|Marek Drahorád
  Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

  Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

 • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
  02. června 2022|ePojisteni
  Nový občanský zákoník a pojištění

  Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.