epojisteni logo
mlada-zena-v-okne-stareho-volkswagen-transporter

I léčba chřipky může v zahraničí stát tisíce korun

19. 12. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

I léčba chřipky může v zahraničí stát tisíce korun

Jako každý rok i letos plánují Češi strávit pár dní na horách v zahraničí. Pokud jste mezi nimi, v zápalu těšení byste neměli zapomenout “přibalit” cestovní pojištění. Úraz v zahraničí může vyjít na statisíce korun a ani léčba obyčejné chřipky není nijak levnou záležitostí. Cestovní pojištění na pár dní přitom stojí jen pár desítek až set korun.

Pokud se rozhodnete vyrazit do zahraničí bez cestovního pojištění, vystavujete se velkému riziku. Náklady související s léčbou úrazu nebo nemoci jsou v cizině několikanásobně vyšší než u nás. Pojišťovny přitom každou zimu evidují desítky vážných úrazů. Nejčastěji se jedná o pohmožděniny, různé vážné zlomeniny, zpřetrhané vazy v koleni, úrazy hlavy a páteře, ale i chřipku. Podceňovat se nevyplácí ani pojištění odpovědnosti. Škodu totiž nemusíte způsobit pouze sobě, ale i druhým osobám.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Českým lyžařům se nevyhýbají úrazy ani virózy

Spousty lyžařů na cestovní pojištění nezapomenou, přesto si jej nesjednají. Domnívají se, že jim dostatečnou ochranu zajistí Evropský průkaz zdravotního pojištění. Nárok na zdravotní ošetření sice mají, ale za stejných podmínek jako občané dané země. Neuvědomují si, že ceny ošetření, zdravotních úkonů a léků jsou úplně odlišné než u nás a výsledná cena je pro ně velmi nepříjemným překvapením.

„Mezi nejčastější zimní úrazy patří poranění horních končetin, poranění měkkých tkání kolene a pohmožděniny a odřeniny. Jde ale pouze o průměrné náklady za ošetření. Ceny urgentních ortopedických operací se pohybují kolem 10 000 eur,“ uvedla Jan Slavíková, vedoucí cestovního pojištění v Allianz pojišťovně.

Průměrné ceny ošetření úrazu v zahraničí:

 • Naražená záda - 5 500 Kč

 • Poranění horních končetin - 24 700 Kč

 • Poranění měkkých tkání kolene - 23 500 Kč

 • Pohmožděniny a odřeniny - 11 000 Kč

 • Převoz sanitkou do ČR - 30 000 Kč

 • Svoz vrtulníkem ze sjezdovky - až 100 000 Kč

 • Operace komplikované zlomeniny - 400 000 Kč

 • Ortopedické operace - 250 000 Kč

Za léčbu chřipky zaplatíte až 10 000 Kč

Jenomže úrazy nejsou to jediné, co vám dovolenou na horách může pokazit. Českým lyžařům a snowboardistům se nevyhýbají ani nachlazení a virózy. Pokud si myslíte, že za léčbu nezaplatíte ani korunu jako u nás, nacházíte se na velkém omylu. I léčba virových a bakteriálních onemocnění může stát až 10 000 Kč.

Mezi obvyklá onemocnění patří také bolesti zubů a záněty sluchovodu. V prvním případě se průměrná cena léčby pohybuje kolem 10 000 Kč v závislosti na závažnosti problému a způsobu léčby. Například léčení zánětu může vyjít výrazně dráž. U druhého případu se náklady na ošetření a léčbu mohou vyšplhat přes 11 000 Kč.

Pojištění odpovědnosti není zbytečnost

Cestovní pojištění by mělo zahrnovat také pojištění odpovědnosti. Škodu totiž můžete velice snadno, byť neúmyslně, způsobit druhým osobám. Nejčastěji se tak děje při srážce s dalším lyžařem. V nejlepším případě se nic nestane a postačí omluva, v horším případě můžete  poškozenému  doživotně platit vysoké odškodné za  trvalé následky v důsledku zaviněného úrazu.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.