epojisteni logo
mlada-zena-v-okne-stareho-volkswagen-transporter

I léčba chřipky může v zahraničí stát tisíce korun

19. 12. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

I léčba chřipky může v zahraničí stát tisíce korun

Jako každý rok i letos plánují Češi strávit pár dní na horách v zahraničí. Pokud jste mezi nimi, v zápalu těšení byste neměli zapomenout “přibalit” cestovní pojištění. Úraz v zahraničí může vyjít na statisíce korun a ani léčba obyčejné chřipky není nijak levnou záležitostí. Cestovní pojištění na pár dní přitom stojí jen pár desítek až set korun.

Pokud se rozhodnete vyrazit do zahraničí bez cestovního pojištění, vystavujete se velkému riziku. Náklady související s léčbou úrazu nebo nemoci jsou v cizině několikanásobně vyšší než u nás. Pojišťovny přitom každou zimu evidují desítky vážných úrazů. Nejčastěji se jedná o pohmožděniny, různé vážné zlomeniny, zpřetrhané vazy v koleni, úrazy hlavy a páteře, ale i chřipku. Podceňovat se nevyplácí ani pojištění odpovědnosti. Škodu totiž nemusíte způsobit pouze sobě, ale i druhým osobám.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Českým lyžařům se nevyhýbají úrazy ani virózy

Spousty lyžařů na cestovní pojištění nezapomenou, přesto si jej nesjednají. Domnívají se, že jim dostatečnou ochranu zajistí Evropský průkaz zdravotního pojištění. Nárok na zdravotní ošetření sice mají, ale za stejných podmínek jako občané dané země. Neuvědomují si, že ceny ošetření, zdravotních úkonů a léků jsou úplně odlišné než u nás a výsledná cena je pro ně velmi nepříjemným překvapením.

„Mezi nejčastější zimní úrazy patří poranění horních končetin, poranění měkkých tkání kolene a pohmožděniny a odřeniny. Jde ale pouze o průměrné náklady za ošetření. Ceny urgentních ortopedických operací se pohybují kolem 10 000 eur,“ uvedla Jan Slavíková, vedoucí cestovního pojištění v Allianz pojišťovně.

Průměrné ceny ošetření úrazu v zahraničí:

 • Naražená záda - 5 500 Kč

 • Poranění horních končetin - 24 700 Kč

 • Poranění měkkých tkání kolene - 23 500 Kč

 • Pohmožděniny a odřeniny - 11 000 Kč

 • Převoz sanitkou do ČR - 30 000 Kč

 • Svoz vrtulníkem ze sjezdovky - až 100 000 Kč

 • Operace komplikované zlomeniny - 400 000 Kč

 • Ortopedické operace - 250 000 Kč

Za léčbu chřipky zaplatíte až 10 000 Kč

Jenomže úrazy nejsou to jediné, co vám dovolenou na horách může pokazit. Českým lyžařům a snowboardistům se nevyhýbají ani nachlazení a virózy. Pokud si myslíte, že za léčbu nezaplatíte ani korunu jako u nás, nacházíte se na velkém omylu. I léčba virových a bakteriálních onemocnění může stát až 10 000 Kč.

Mezi obvyklá onemocnění patří také bolesti zubů a záněty sluchovodu. V prvním případě se průměrná cena léčby pohybuje kolem 10 000 Kč v závislosti na závažnosti problému a způsobu léčby. Například léčení zánětu může vyjít výrazně dráž. U druhého případu se náklady na ošetření a léčbu mohou vyšplhat přes 11 000 Kč.

Pojištění odpovědnosti není zbytečnost

Cestovní pojištění by mělo zahrnovat také pojištění odpovědnosti. Škodu totiž můžete velice snadno, byť neúmyslně, způsobit druhým osobám. Nejčastěji se tak děje při srážce s dalším lyžařem. V nejlepším případě se nic nestane a postačí omluva, v horším případě můžete  poškozenému  doživotně platit vysoké odškodné za  trvalé následky v důsledku zaviněného úrazu.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 11. července 2024|Jana Březinová
  10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

  Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

 • 10. července 2024|ePojisteni
  Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

  Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

 • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
  08. července 2024|ePojisteni
  Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

  Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.

 • 07. července 2024|ePojisteni
  Cestovní lékárnička: Jaké léky si zabalit na dovolenou

  Základem každé zahraniční cesty by mělo být kvalitní cestovní pojištění, které vám bude krýt záda v případě nemoci nebo úrazu. Kromě pojištění byste si však měli do kufru přibalit i lékárničku, díky které vás na dovolené nezaskočí průjem, drobné poranění nebo třeba alergie.

 • na-letisti-s-kufrem
  06. července 2024|ePojisteni
  Cestování letadlem – rozměry a váha zavazadel

  Co vše je možné s sebou vzít na palubu letadla? Jaký je rozdíl mezi příručním a odbaveným zavazadlem? Tápete v moři informací, které se týkají zavazadel do letadla? Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace včetně povolených rozměrů a hmotnostních limitů u několika vybraných aerolinek.

 • Výlet na motorce
  05. července 2024|ePojisteni
  Dovolená na motorce a cestovní pojištění

  Cestování na motorce je v poslední době na vzestupu. Dovolená na motorce dávno není výsadou pravověrných motorkářů. Motocykly a skútry si na dovolené půjčují i řidiči, kteří jinak jezdí osobním vozidlem. Jak pojistit sebe i motorku před dovolenou?

 • 03. července 2024|Petr Pohůdka
  Alkohol a dovolená: Na co si dát pozor (nejen za volantem)

  Nedovedete si představit dovolenou bez sklenky místního vína nebo koktejlu na pláži? I jinak sladký nápoj vám může pořádně zhořknout, pokud zároveň dojde k pojistné události. Problémy vám nezpůsobí jen alkohol za volantem, promile v krvi uškodí také při řešení úrazů nebo poškození cizího majetku. Co byste měli vědět, než si v zahraničí objednáte první drink?

 • sbalene-kufry-zadny-odjezd
  01. července 2024|ePojisteni
  Jak funguje pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

  Odjezd na dovolenou si řada z nás spojuje s velkým očekáváním a hlavně několika dny nebo týdny zaslouženého odpočinku. Pokud pravidelně cestujete s cestovní kanceláří, určitě jste již nejednou narazili na tzv. pojištění proti úpadku. K čemu tohle pojištění slouží a jak získat peníze zpět v případě krachu cestovky?

 • afrika-ockovani
  28. června 2024|Jana Březinová
  Očkování na dovolenou: Proti jakým nemocem se chránit v zahraničí?

  Očkování před cestou do zahraničí je nezbytné pro prevenci vážných a smrtelných nemocí. Vakcinaci byste si měli zajistit hlavně před dovolenou v exotických a rozvojových zemích. Jaké očkování vám nesmí chybět?

 • 25. června 2024|Jana Březinová
  Dovolená se psem

  Dovolenou se psem si užijete vy i váš mazlíček, pokud se na ni dobře připravíte. Poradíme vám, jaké dokumenty a očkování váš pes potřebuje, jak ho bezpečně přepravovat i co mu na dovolenou sbalit.