epojisteni logo
Europojištění

uropojištění - opravdu komplexní cestovní pojištění

14. 5. 2017
|
Délka čtení: 4 min.

Cestovní pojištění by mělo být považováno za nezbytnou součást “vybavení” každého zodpovědného cestovatele. Na cestách nás totiž ohrožují různé nástrahy jako nemoci, úrazy, ale i zloději. Vhodné pojištění nám pro tyto případy poskytuje odpovídající ochranu. Nejlepší volbou je levné cestovní pojištění na celý rok.

Proč si sjednávat cestovní pojištění na celý rok, když si můžete cestovní pojištění vybavit pouze na vybrané dny. A proč si vůbec cestovní pojištění uzavírat, když jsme součástí veřejného zdravotního pojištění v ČR, na jehož základě máme nárok na stejné zdravotnické služby v cizí zemi jako její občané? Pojďme na to hezky od začátku.

Když kartička pojištěnce nestačí. Proč?

Hodně lidí se domnívá, že si vystačí s kartičkou zdravotního průkazu EHIC. Za prvé se spoléhají na to, že se jim jakékoliv zdravotní problémy vyhnou, za druhé si nedokáží představit, jak drahá léčba je v zahraničí čeká. Průkaz EHIC jim přitom zajistí pouze úhradu těch položek, jaké mají hrazeny i místní občané. Nic méně, nic více.

V případě potřeby tak zaplatíte spoluúčast, za léky, operace, ošetření bolavého zubu a další zákroky, které by museli zaplatit i místní. Průkaz EHIC rovněž nehradí zásah horské služby, vrtulník, převoz do ČR nebo repatriaci ostatků. A vězte, že nic z toho nepatří mezi korunové položky. Kvůli snaze ušetřit pár korun se můžete zadlužit na zbytek svého života.

Komerční pojištění smysl má

Z výše uvedených řádků vyplývá, že se vyplatí sjednat komerční cestovní pojištění, které kryje veškeré náklady na léčbu a související náklady až do výše sjednaného pojistného limitu. Výše pojistného se pohybuje v řádu pár desítek korun na jeden den. Dráže vychází cestovní pojištění, jehož součástí jsou další typy připojištění. Nejčastěji se využívá pojištění zavazadel, odpovědnosti či rizikových sportů.

Europojištění - neplaťte dvakrát za jednu věc

Cestovní pojištění si můžete sjednat pouze na vybrané dny nebo na celý rok. Jenomže pojištění na celý rok je o dost dražší a ne každému se vyplatí. Se zajímavým řešením přišla pojišťovna Slavia v podobě produktu, který nazvala Europojištění.

Europojištění slibuje komplexní pojistnou ochranu na celý rok. Nejedná se přitom o klasické komerční pojištění, ale jakési rozšíření českého zdravotního pojištění. Europojištění je určeno každému účastníkovi českého veřejného zdravotního systému. Jak to funguje? Pokud v zahraničí využijete lékařskou péči, náklady, které neuhradí vaše zdravotní pojišťovna, zaplatí pojišťovna Slavia z Europojištění, a to včetně zásahu horské služby či převozu do ČR.

Mezi hlavní výhody Europojištění patří:

 • celoroční pojištění pro dlouhodobé i opakované pobyty
 • asistenční služby v českém jazyce
 • nízké pojistné
 • 15% sleva při sjednání pojištění online


Vyberte si optimální variantu: Turista versus Profesionál?

V rámci Europojištění nabízí pojišťovna Slavia dvě varianty - Turista a Profesionál. První varianta je určená pro běžnou turistiku a druhá pro sportovní aktivity a pracovní cesty. V druhém případě jsou do pojištění zahrnuty i rizikové sporty jako vysokohorská turistika nad 2 000 m.n.m., potápění, canyoning, jachting, rafting, parašutismus, bungee jumping. Podrobný seznam je součástí pojistných podmínek.

Limity pojistného plnění a pojistné částky

Europojištění

Turista

Profesionál

Léčebné výlohy (včetně zásahů horské služby, transportu, repatriace, asistenčních služeb)

1 000 000 Kč

5 000 000 Kč

Ošetření zubů

10 000 Kč

10 000 Kč

Úrazové pojištění (TN / SÚ)

200 000 Kč / 100 000 Kč

500 000 Kč / 250 000 Kč

Odpovědnost

500 000 Kč

1 000 000 Kč

Zavazadla

10 000 Kč

20 000 Kč

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 07. června 2024|Petr Pohůdka
  Jaké pojištění sjednat na dovolenou k moři

  Říkáte si, co by se vám mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu, na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Bohužel i dovolenou u moře ale může zkomplikovat náhlá nemoc či úraz. V tu chvíli oceníte cestovní pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření. Dobře zvolené pojištění vás však dostane i z dalších nepříjemností.

 • cestovni-pas-mapa-sveta
  06. června 2024|Petr Pohůdka
  Cestovní pas: Kde vám jej vydají a za kolik

  Chystáte se za hranice Evropské unie nebo Schengenského prostoru? Pak se neobejdete bez platného cestovního pasu. Kde si o doklad zažádat, na kolik vás vyjde a jak dlouho si na vyřízení pasu počkáte?

 • clovek-za-stolem-a-ikona-letadla
  31. května 2024|Petr Pohůdka
  Pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů

  Zabalené kufry, všechno zařízené i zaplacené, celá rodina natěšená. Jenže pak přijde nečekaná chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V těchto případech oceníte pojištění storna zájezdu či pojištění letenek, díky kterému zachráníte velkou část vynaložených peněz. Na co se při pojištění storna letenek, ubytování a zájezdů zaměřit?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?