epojisteni logo
cestovani-v-tehotenstvi

Cestovní pojištění - Europojištění

5. 6. 2012
|
Délka čtení: 8 min.

Pojišťovny na našem trhu nabízejí dva specifické druhy cestovního pojištění – jedno je plnohodnotným komerčním pojištěním a druhé vlastně spíše připojištěním. Přitom se neliší v míře ochrany klienta, ale pouze cenou a určitými konkrétními postupy v případě vzniku  pojistné  události. Pojďme se podívat, jak se od sebe tato  cestovní pojištění  liší.

Jak to funguje standardně

Nejdůležitější součástí běžného cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh. Když se něco stane a vy si poležíte v nemocnici, potřebujete ošetření, operaci, nebo cokoliv jiného, pojišťovna to za vás zaplatí. To je důležité, ba dokonce nezbytné, protože jakákoliv lékařská péče je velmi nákladná a z vlastní kapsy ji platit nechcete, to nám můžete věřit. Ostatně to dokazují i limity plnění, které jsou u léčebných výloh v řádech milionů korun.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Odlišnosti europojištění

Možná víte, že Evropský průkaz zdravotního pojištění (tvrdá modrá kartička ve vaší peněžence) vám dává právo na využití zdravotní péče i ve státech Evropského hospodářského prostoru a několika dalších (vlastně v mnoha dalších, jde o konkrétní státy, které mají uzavřeny smlouvy o poskytování veřejné zdravotní péče s ČR, nebo které tuto péči poskytují na základě jiných dohod).

Jenže, sama o sobě je tato péče nedostatečná – vztahuje se na ni mnohdy  spoluúčast  a zdravotní pojištění vám nenabízí asistenční služby, ani možnost připojištění, z nichž je alespoň pojištění odpovědnosti takřka nepostradatelné.

Jenže stále tu je přes 30 států, často turisticky oblíbených (za oblíbené letní destinace jmenujme Turecko, Itálii, nebo Chorvatsko), kde je škoda nevyužít bezplatnou lékařskou péči veřejného zdravotnictví.

Europojištění je spojením veřejného zdravotního pojištění a komerčního pojištění, kdy největší tíhu léčebných výloh nechává na zdravotním pojištění a jako  připojištění  pokrývá tyto případy:

 •  Spoluúčast

 •  Další události, které jsou běžnou součástí cestovního pojištění, jako je repatriace, veškeré zdravotnické transporty, navrácení ostatků do vlasti a podobně

 •  Asistenční služby

 •  Europojištění dovoluje i sjednání připojištění: Úrazového, zavazadel a odpovědnosti

Existují nevýhody? Při  pojistné události  (z pojištění léčebných výloh) budete muset jednat i se svou zdravotní pojišťovnou a to je vlastně vše. Takže opravdu nic děsivého. Hlavní výhodou je samozřejmě cena, která je oproti obdobnému plnohodnotnému cestovnímu pojištění výrazně nižší.

TIP: Europojištění můžete sjednat i na našem webu. Nabízí jej Pojišťovna Slavia a v naší nabídce jej naleznete pod názvem NA ROK. Je  extra  výhodné pro turistické nebo pracovní cesty po Evropě na delší dobu.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestovní pojištění na hory: Co všechno kryje a proč ho mít?

  Letošní zima zatím českým horám příliš nepřeje. Pokud si chcete užít opravdovou sněhovou nadílku, je nutné vyrazit někam dál za hranice. Mezi povinné kroky před cestou do hor by měla být nejen kontrola sportovního vybavení, ale také sjednání odpovídajícího cestovního pojištění.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestování po Amazonii: Jak vybrat cestovní pojištění a jak je to s očkováním?

  Národní park Amazonie označovaný jako “zelené plíce planety Země” se rozprostírá na území hned několika jihoamerických zemí. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, kde se vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, a stále zde žijí skupiny původních obyvatel, kmeny zachovávající si svůj jazyk, tradice i zvyky.

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

  Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

 • Muž na letišti s kufrem a telefonem, který používá
  05. října 2023|ePojisteni
  Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

  Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

 • 05. října 2023|ePojisteni
  Cestujeme s dětmi. Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění pro rodinu?

  Když žijete sami, vyrazit do světa na blind představuje správné dobrodružství. S malými dětmi už to ale taková sranda není. Dovolená s dětmi vyžaduje plánování a přípravu. Platí to nejen pro výběr destinace a vhodného ubytování, ale také pro cestovní pojištění.

 • blg-srt-hory
  05. října 2023|ePojisteni
  Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

  V zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

 • levna-dovolena-more
  05. října 2023|ePojisteni
  Je libo cestovní pojištění zdarma?

  Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

 • cyklistka
  15. září 2022|Monika Šaríková
  Cyklistické desatero pro bezpečnou jízdu na kole

  Každý cyklista se po nasednutí na kolo stává účastníkem silničního provozu stejně jako řidiči motorových vozidel a chodci. S tím souvisí spousta povinnosti, které by měli všichni cyklisté v zájmu bezpečnosti všech účastníků dodržovat.

 • veci-na-dovolenou
  10. srpna 2022|Jana Březinová
  Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

  Těšíte se na nadcházející dovolenou? Ještě než za sebou zabouchnete dveře a vyrazíte za odpočinkem, vyplatí se zabezpečit svoji domácnost. Jinak na vás po návratu mohou čekat nepříjemná překvapení. Jaká rizika hrozí a na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?

 • rodina-na-ture-na-slovensku
  30. května 2022|Veronika Čermáková
  3 tipy na nezapomenutelnou dovolenou na Slovensku

  Abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou, nemusíte cestovat daleko. Bohatě stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko. Turistická nabídka Slovenska je bohatá a různorodá. Pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou na Slovensku, pak byste si neměli nechat ujít náš další článek.