Nezanedbejte možné škody na majetku způsobené mrazem!

Nezanedbejte možné škody na majetku způsobené mrazem!

Asociace českých pojištovacích makléřů varuje všechny vlastníky nemovitostí, před faktem, že případné škody na potrubích, či budovách, které budou způsobeny vlivem silného mrazu, jenž právě v ČR panuje a nejspíše bude panovat až do půlky února, nemusí být automaticky kryty z jejich pojištění nemovitosti.

Často přehlíženou povinností pojištěných je totiž předcházet škodám, které lze předpokládat. Mezi ty v tuto chvíli logicky právě škody způsobené silným mrazem patří. Pokud by tedy bylo v případě takové pojistné události pojištěnci prokázáno zanedbání, či podcenění ochrany majetku před těmito nastalými riziky, nejsou pojišťovny povinny tyto škody uhradit.

AČPM tedy doporučuje, aby zvláště u chat a chalup, či jiných méně často obývaných, či nepoužívaných nemovitostí, zkontrolovali jejich majitelé, zvláště zda je z vodovodního potrubí vypuštěná voda, nebo zda je funkční topení a správně nastavené na temperování. U sklepů je pak nutné ověřit, zda jsou dobře utěsněna všechna okna. Vodoměry a jiná zařízení se doporučuje chránit silnou izolací.

Pokud by však přesto došlo k zamrznutí potrubí, je nutné rozmrazovat jej pozvolna teplým vzduchem, nikdy ne otevřeným ohněm, např. plynovým hořákem atd.! Potřebná preventivní opatření proti škodám, které mohou vzniknout na majetku díky působení mrazu, můžete samozřejmě konzultovat s pojišťovacím makléřem své pojišťovny. Stejně tak je příhodné se u něj v případě pochybností informovat na charakteristiky vašeho současného pojištění nemovitosti, kde jsou podmínky pro případ pojistné události způsobené mrazem detailně specifikovány.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 17
Sdílet na Facebooku

Archiv