Máte bezklíčové otevírání auta? Pozor na to, hrozí Vám jeho krádež

Máte bezklíčové otevírání auta? Pozor na to, hrozí Vám jeho krádež

Máte bezklíčové otevírání auta? Pozor na to, hrozí Vám jeho krádež

Bezklíčové otevírání auta je sice velmi pohodlné, ale zároveň může být velmi nebezpečné. Dnešní zloději disponují pokročilou technologií, díky které velmi snadno a především beze stop a použití násilí takové auto otevřou a nastartují.

Říká se, že zloději jsou vždy o krok napřed. V tomto případě to platí dvojnásob. Společnost Cebia, která se specializuje na prověřování původu vozidel, to uvedla ve svém prohlášení. “Podle našeho odhadu se na českých silnicích pohybuje přes 150 000 vozidel vybavených bezklíčkovým otevíráním dveří a startováním vozu. Majitelé netuší, jak snadné je odcizení jejich vozidla”, uvedl ředitel Cebia Martin Pajer.

Bezklíčové otevírání auta Vás může vyjít draho

Technika umožňuje zlodějům otevřít Vaše auto bez použití násilí a jakékoliv stopy. Pak již stačí nastartovat a bez potíži s vozem odjet. Zloději disponují speciální čtečkou. Stačí se dostat do blízkosti majitele auta, přičemž se jeho komplic pohybuje u auta se speciálním přijímačem. Zloděj pak již auto otevře, a jelikož nepotřebuje klíč, zmáčkne startovací tlačítko a odjede. Jediným způsobem, jak auto ochránit, je skutečně kvalitní zabezpečení vozidlo. Ideálně by mělo jít o kombinace více forem jako například satelitní zabezpečení se značením skel.

Náš tip: “Ochraňte své vozidlo a sjednejte si kvalitní havarijní pojištění >>.”

Počty krádeží aut klesají

Police eviduje stále menší počet krádeží aut ročně. Oproti roku 2006, kdy bylo odcizeno přibližně 20 000 aut, jich v roce 2012 bylo 10 403. Hlavním důvodem je stále kvalitnější zabezpečení, což zlodějům značně komplikuje práci. Největším problémem tak zůstává organizovaný zločin, kdy se auta kradou na zakázku.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 28
Sdílet na Facebooku

Archiv