Povinné ručení Opel

Povinné ručení Opel

Opel a jeho historie

Známou automobilovou značku Opel založil Adam Opel. Ten se původně zabýval výrobou jízdních kol. V roce 1899 koupil továrnou, v níž začal společně se svými syny s výrobou svých prvních automobilů. O tři roky později se již stěhuje do nové moderní továrny v francouzském městě Darracq.

Spočítat
ceny

První vozidlo se na trhu objevilo v roce 1902 a jednalo se o model Opel 10/12 PS, který se velmi dlouho držel mezi nejvíce prodávanými automobily v Německu. Hlavním důvodem byla rozumná cena za poměrně luxusní automobil.

Po první světové válce se automobilka Opel dostala do menších finančních problémů a proto se v roce 1929 spojili se společnosti General Motors Corporation. Krizi se podařilo zažehnat a Opel mohl i nadále vyrábět mezi veřejností oblíbené automobily.

V roce 2009 prochází krizí General Motors a situace se zpočátku vyvíjela pro Opel velmi nevýhodně. Vláda dokonce jednalo o převzetí jinou společnosti. Naštěstí se i tentokrát podařilo krizi překonat a Opel zůstal v majetku General Motors.

Jak vybrat povinné ručení pro Opel

Jste-li vlastníkem vozidla Opel, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Opel.

Nejčastější modely Opel, které se nechávají pojistit

Opel Astra Opel Corsa Opel Mokka
Opel Insignia Opel Meriva Opel Zafira
Opel Vivaro Opel Crossland X Opel Vectra
Opel Grandland X Opel Adam Opel Frontera
Opel Combo Opel Tigra Opel Omega
Opel Kadett Opel Antara Opel Ampera
Opel Agila


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 13

Mluví se o nás