Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Povinné ručení Opel

Povinné ručení Opel

Opel a jeho historie

Známou automobilovou značku Opel založil Adam Opel. Ten se původně zabýval výrobou jízdních kol. V roce 1899 koupil továrnou, v níž začal společně se svými syny s výrobou svých prvních automobilů. O tři roky později se již stěhuje do nové moderní továrny v francouzském městě Darracq.

První vozidlo se na trhu objevilo v roce 1902 a jednalo se o model Opel 10/12 PS, který se velmi dlouho držel mezi nejvíce prodávanými automobily v Německu. Hlavním důvodem byla rozumná cena za poměrně luxusní automobil.

Po první světové válce se automobilka Opel dostala do menších finančních problémů a proto se v roce 1929 spojili se společnosti General Motors Corporation. Krizi se podařilo zažehnat a Opel mohl i nadále vyrábět mezi veřejností oblíbené automobily.

V roce 2009 prochází krizí General Motors a situace se zpočátku vyvíjela pro Opel velmi nevýhodně. Vláda dokonce jednalo o převzetí jinou společnosti. Naštěstí se i tentokrát podařilo krizi překonat a Opel zůstal v majetku General Motors.

Jak vybrat povinné ručení pro Opel

Jste-li vlastníkem vozidla Opel, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Opel.

Spočítat
ceny

Nejčastě pojišťované modely značky Opel

- Opel Astra

- Opel Corsa

- Opel Mokka

- Opel Insignia

- Opel Meriva

- Opel Zafira

- Opel Vivaro

- Opel Crossland X

- Opel Vectra

- Opel Grandland X

- Opel Adam

- Opel Frontera

- Opel Combo

- Opel Tigra

- Opel Omega

- Opel Kadett

- Opel Antara

- Opel Ampera

- Opel Agila

- Opel GT

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 8

Mluví se o nás