epojisteni logo

Opel Corsa

Automobilka Opel je německého původu a založil ji Adam Opel v roce 1862 za účelem výroby šicích strojů a jízdních kol. S výrobou automobilů začal až v roce 1899 a první motorový vůz značky Opel 10/12 PS byl uveden na trhu 40 let po založení firmy. Současný Opel je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën a jedním ze stěžejních modelů je Opel Corsa.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Opel Corsa - malý rodinný vůz

Opel Corsa patří mezi mimořádně oblíbené vozy na evropském trhu. Od roku 1982, kdy byl představen veřejnosti, se vyrábí již pátá generace. Ta konkrétně jezdí po silnicích od roku 2014. Opel Corsa je menší, ale velmi svižný vůz ideální pro městský “terén”. Není sice nijak zvlášť prostorný, ale zavazadlový prostor je na tak malé auto slušný, a navíc se Opel Corsa velmi příjemně řídí.

Z hlediska vzhledu se nejedná o nijak výjimečný vůz. Není ani extrémně pohodlný, rychlý, terénní a vůbec se nejedná o TOP auto na trhu. Za velmi příjemnou cenu však můžete mít praktické, dobře vybavené a svižné městské auto, které vás nikdy nenechá ve štyku, odveze vás na nákupy, s dětmi do škol a na kroužky a bez problémů s ním zaparkujete kdekoliv potřebujete.

Opel Corsa - čtyři motory a dva stupně výbavy

Opel Corsa se prodává v celém světě i pod jiným značkami - Chevrolet, Vauxhall a Holden. Například první série se prodávala také pod názvem Vauxhall Nova a vyráběla se ve Španělsku. Původně šlo pouze o třídvéřový model, později se začaly vyrábět větší karosářské verze - čtyřdvéřový sedan a pětidveřový hatchback. Poslední pátá generace se nabízí jako Opel Corsa 5dv. s nabídkou čtyř benzínových motorů a dvou výbavových stupňů.

Levnější výbavu nabízí model Opel Corsa Smile a lepší, a tudíž dražší, model Opel Corsa GSI. Opel Corsa je nabízena pouze s benzínovými motory a to: 1.2 s výkonem 51 kW a objemem 1229 ccm, 1.4 s výkonem 66 kW a objemem 1398 ccm, 1.4 Turbo s výkonem 74 kW a objemem 1364 ccm a nejvýkonnější 1.4 Turbo GSi s výkonem 110 kW a objemem 1364 ccm. Převodovka je pouze manuální a pohon je jen na přední nápravu.

Pojištění vozidel pro Opel Corsa

Ať už si pořizujete vůz pro zábavu nebo pro praktický rodinný život, neobejdete se bez pojištění. Odpovědnostní pojištění známé pod lidovým názvem povinné ručení je povinné ze zákona a musí jej mít každý vlastník provozovaného motorového vozidla. Toto pojištění se vztahuje na škody, které vlastník způsobí na majetku či zdraví jiných účastníků silničního provozu.

Následují možnosti dobrovolného pojištění pro motorová vozidla. Zásadní je havarijní pojištění, které kryje různé škody způsobené v důsledku zaviněné havárie, krádeže, vandalismu, živelných události či častých škody způsobených například při parkování před nákupními centry apod.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.