epojisteni logo

Opel Zafira

Společnost Opel vznikla v roce 1860, kdy Adam Opel založil firmu na výrobu jízdních kol a šicích strojů. Sám zakladatel o výrobu vozidel nestál, a proto k ní dochází až po jeho smrti v roce 1899. Opel je součástí koncernu Groupe PSA a své vozy prodává také pod značkami General Motors (Buick v USA, Kanadě, Mexiku a Číně, Holden v Austrálii a na Novém Zélandu).

Opel Zafira - prostorný vůz pro velkou rodinu

Model Opel Zafira je prostorné MPV (multi-purpose vehicle) se sedmi místy. První generace se vyrábí od roku 1999, druhá nastoupila o šest let později. Od roku 2011 je v prodeji třetí generace, která v roce 2016 prošla faceliftem. Oproti podobným MPV vozům má Opel Zafira motor s velmi slušným výkonem, což z něj dělá sportovně laděné víceúčelové auto.

V zahraničí se prodává také pod názvy Vauxhall Zafira (Velká Británie), Holden Zafira (Austrálie a Nový Zéland), Chevrolet Zafira (Jižní Amerika, Thajsko, Mexiko, Filipíny, Indonésie), Chevrolet Nabira (Malajsie) a Subaru Traviq (Japonsko).

Opel Zafira nejlépe využijí velké rodiny. Hodí se také pro převoz většího počtu lidí třeba na dovolenou. Hlavní výhodou je dostatečný prostor pro všechny členy posádky, pohodlná sedadla i povedený design. Praktická je možnost sklopení zadní řady sedadel, čímž dojde ke zvětšení zavazadlového prostoru. O něco hůře je hodnoceno ovládání vozu.

Opel Zafira - tři výbavové stupně a šest motorů

Víceúčelový vůz Opel Zafira se prodává v 3 stupních výbavy. Prvním a nejlevnějším je výbava Zafira, druhým pak Smile a nejlepší výbavu má třetí a poslední stupeň výbavy Zafira Plus. S nejvýkonnějším motorem jej nový pořídíte cca za 780 tisíc korun. Co se týče motorové nabídky, na výběr jsou tři benzínové a tři naftové motory. Převodovka může být manuální i automatická, pohon je pouze na přední nápravu.

Benzínové motory jsou: 1.6 Turbo o výkonu 100 kW (134 koní) a ten samý motor s automatickou převodovkou, posledním je 1.6 Turbo o výkonu 125 kW (167 koní). Naftové motory jsou: 1.6 CDTI o objemu 1598 ccm a výkonu 99 kW (132 koní), 2.0 CDTI o objemu 1956 ccm a výkonu 125 kW (167 koní) a 2.0 CDTI o stejných parametrech ale s automatickou převodovkou.

Pojištění vozidel pro Opel Zafira

Před finančními důsledky škody, které při provozu motorového vozidla hrozí, vás nejlépe ochrání kvalitní pojištění. To by mělo obsahovat nejen zákonem dané povinné ručení, ale také havarijní pojištění. O lepší pojistnou ochranu se postarají připojištění a špatné nejsou ani rozšířené asistenční služby.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.