epojisteni logo

Opel Astra

V roce 1862 založil Němec Adam Opel společnost na výrobu šicích strojů, později jízdních kol. Na výrobu automobilů se zaměřil na konci 19. století a jeho první vozem se stal Opel 10/12 PS z roku 1902. Od roku 2017 Opel je součástí velkého koncernu PSA Peugeot Citroën.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.


Opel Astra - zábavná jízda pro celou rodinu

Opel Astra se řadí mezi auta nižší střední třídy, vyrábí se od roku 1991 a dnes je na trhu již pátá generace tohoto úspěšného modelu. Starší generace vycházely z modelu Opel Kadett. Ve Velké Británii se Opel Astra prodává pod značkou Vauxhall. V roce 2016 se dokonce Opel Astra stal Autem roku jako nejlepší vůz ze všech tříd.

Opel Astra je hodnocen jako kvalitní a praktický rodinný vůz, který má velmi slušnou výbavu, ale zároveň poskytuje zábavnou jízdu. Hodí se na kratší cesty po městě i dlouhé přejezdy po dálnicích. Vyššímu hodnocení by sice pomohl o trochu větší kufr, na druhou stranu prodejní ceně odpovídá výborný výkon i výbava.

Opel Astra - od první generace do současnosti

První generace nastoupila v roce 1991 a vyráběla se nejen v Německu, ale také ve Velké Británii, Maďarsku, Polsku, Belgii, Španělsku, ale i na Tchaj-wanu či v Jihoafrické republice. V nabídce byl sedan, kombi, hatchback, kabriolet a užitková verze van. V roce 1998 začíná výroba přepracované druhé generace Opel Astra. Design a výbava se změnila, nabídka karoserii zůstala stejná.

Rok 2004 přinesl už třetí generaci a Opel Astra získala pěkné sportovní tvary a vzhled. Od roku 2010 už se vyrábí pouze hatchback, kombi a sedan. V letech 2009 až 2015 se vyrábí čtvrtá generace a aktuálně je v prodeji pátá generace. Té se podařilo získat celou řadu ocenění. Nový Opel Astra zůstává všestranným vozidlem, má moderní design, je lehčí a má prostorný interiér.

Současná Astra je nabízena v pěti výbavových stupních - Dynamic, Enjoy, Innovation, OPC Line a Smile. Nejdráže vychází Opel Astra s nejlepší výbavou a nejvýkonnějším motorem ve výbavě OPC Line. Co se týče motorizace, v nabídce je sedm benzínových motorů, pět naftových a jeden plynový pohon.

Pojištění vozidel pro Opel Astra

Počet vozidel na silnicích neustále narůstá. Nová auta jsou rychlejší a počet vážných dopravních nehod narůstá. Proto je velmi důležité a smysluplné mít uzavřené nejen zákonné pojištění, ale také havarijní pojištění. Kombinace těchto dvou typů pojištění poskytuje komplexní pojistnou ochranu pro vás, váš vůz i ostatní účastníky silničního provozu, kteří v případě vaší chyby obdrží odpovídající odškodné.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.