Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Opel Insignia

Opel Insignia

Opel Insignia

Opel je německá společnost vyrábějící motorová vozidla. Její začátky sahají až do roku 1862, kdy jistý Adam Opel založil firmu na výrobu jízdních kol a šicích strojů. První automobil značky Opel byl vyrobený až v roce 1902 a konkrétně šlo o model Opel 10/12 PS. Současný Opel je součástí větší skupiny PSA Peugeot Citroën.

Spočítat
povinné ručení

Opel Insignia - auto mnoha jmen

Opel Insignia patří do kategorie aut střední třídy a na trh byla jeho první generace uvedena v roce 2008 na autosalonu v Paříži. Opel Insignia nahradil původní model Opel Vectra C. O necelých deset let později v roce 2017 nastoupila již druhá generace Opel Insignia. Tento model se vyváží do celého světa někdy pod jinými názvy. Ve Velké Británii jej prodává značka Vauxhall, v Latinské Americe Chevrolet, v Číně Buick a v Austrálii a Novém Zélandu je to Holden.

Opel Insignia představuje zajímavou nabídku na rodinný vůz za slušnou, nepřemrštěnou cenu. Nejedná se sice o žádné top auto, ale za pěkné peníze nabízí dobré jízdní vlastnosti, prostorný a pohodlný interiér a nechybí ani velký zavazadlový prostor. Proto je Opel Insignia dobrý společníkem zejména na delší cesty. Už v základní nejlevnější nabídce má velmi slušnou výbavu. První generace v roce 2009 získala hodnocení Auto roku 2009. V nabídce jsou tři karosářské verze - OpeI Insignia Country Tourer, Opel Insignia Grand Sport a Opel Insignia Sports Tourer.

Opel Insignia - čtyři stupně výbavy a dvanáct motorů

Co se týče variability modelu Insignia, tak ta je velmi pestrá. Vybrat si lze ze čtyř výbavových stupňů. Základní výbavu představuje Edition, o něco lepší výbavu nabízí stupně Dynamic a Innovation a nejvyšší výbavu má stupeň Ultimate. Také nabídka motorů je více než bohatá - pět benzínových motorů a sedm naftových. Rozdíl spočívá v manuální a automatické převodovce a ve volbě pohonu buď na přední nápravu nebo 4x4.

Benzínové motory: 1.5 Turbo o výkonu 103 kW, 1.5 Turbo s vyšším výkonem 121 kW, 1.5 Turbo AT s výkonem 121 kW, 1.6 Turbo s výkonem 147 kW a 1.6 Turbo AT s výkonem 147 kW. Naftové motory: úsporný 1.6 CDTI ecoTEC o výkonu 81 kW, 1.6 CDTI s vyšším výkonem 100 kW, 2.0 CDTI o výkonu 125 kW, 1.6 CDTI AT s výkonem 100 kW, 2.0 CDTI AT o výkonu 125 kW, 2.0 CDTI 4x4 o výkonu 125 kW a nejvýkonnější 2.0 CDTI biTurbo AT 4x4 s výkonem 154 kW. Označení AT znamená automatickou převodovku a 4x4 označuje pohon na všechna kola.

Pojištění vozidel pro Opel Insignia

Před první jízdou s Opel Insignia si nezapomeňte vyřídit komplexní pojištění vozidel, které zahrnuje zákonné odpovědnostní pojištění povinné ručení (POV), dobrovolné havarijní pojištění (HAV), asistenční služby a vybraná doplňková připojištění.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Mluví se o nás