epojisteni logo

Opel Insignia

Opel je německá společnost vyrábějící motorová vozidla. Její začátky sahají až do roku 1862, kdy jistý Adam Opel založil firmu na výrobu jízdních kol a šicích strojů. První automobil značky Opel byl vyrobený až v roce 1902 a konkrétně šlo o model Opel 10/12 PS. Současný Opel je součástí větší skupiny PSA Peugeot Citroën.

Opel Insignia - auto mnoha jmen

Opel Insignia patří do kategorie aut střední třídy a na trh byla jeho první generace uvedena v roce 2008 na autosalonu v Paříži. Opel Insignia nahradil původní model Opel Vectra C. O necelých deset let později v roce 2017 nastoupila již druhá generace Opel Insignia. Tento model se vyváží do celého světa někdy pod jinými názvy. Ve Velké Británii jej prodává značka Vauxhall, v Latinské Americe Chevrolet, v Číně Buick a v Austrálii a Novém Zélandu je to Holden.

Opel Insignia představuje zajímavou nabídku na rodinný vůz za slušnou, nepřemrštěnou cenu. Nejedná se sice o žádné top auto, ale za pěkné peníze nabízí dobré jízdní vlastnosti, prostorný a pohodlný interiér a nechybí ani velký zavazadlový prostor. Proto je Opel Insignia dobrý společníkem zejména na delší cesty. Už v základní nejlevnější nabídce má velmi slušnou výbavu. První generace v roce 2009 získala hodnocení Auto roku 2009. V nabídce jsou tři karosářské verze - OpeI Insignia Country Tourer, Opel Insignia Grand Sport a Opel Insignia Sports Tourer.

Opel Insignia - čtyři stupně výbavy a dvanáct motorů

Co se týče variability modelu Insignia, tak ta je velmi pestrá. Vybrat si lze ze čtyř výbavových stupňů. Základní výbavu představuje Edition, o něco lepší výbavu nabízí stupně Dynamic a Innovation a nejvyšší výbavu má stupeň Ultimate. Také nabídka motorů je více než bohatá - pět benzínových motorů a sedm naftových. Rozdíl spočívá v manuální a automatické převodovce a ve volbě pohonu buď na přední nápravu nebo 4x4.

Benzínové motory: 1.5 Turbo o výkonu 103 kW, 1.5 Turbo s vyšším výkonem 121 kW, 1.5 Turbo AT s výkonem 121 kW, 1.6 Turbo s výkonem 147 kW a 1.6 Turbo AT s výkonem 147 kW. Naftové motory: úsporný 1.6 CDTI ecoTEC o výkonu 81 kW, 1.6 CDTI s vyšším výkonem 100 kW, 2.0 CDTI o výkonu 125 kW, 1.6 CDTI AT s výkonem 100 kW, 2.0 CDTI AT o výkonu 125 kW, 2.0 CDTI 4x4 o výkonu 125 kW a nejvýkonnější 2.0 CDTI biTurbo AT 4x4 s výkonem 154 kW. Označení AT znamená automatickou převodovku a 4x4 označuje pohon na všechna kola.

Pojištění vozidel pro Opel Insignia

Před první jízdou s Opel Insignia si nezapomeňte vyřídit komplexní pojištění vozidel, které zahrnuje zákonné odpovědnostní pojištění povinné ručení (POV), dobrovolné havarijní pojištění (HAV), asistenční služby a vybraná doplňková připojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.