epojisteni logo

Opel Mokka

Opel je německá automobilka, která byla založena už v roce 1862 Adamem Oplem. Původně však nešlo o výrobu motorových vozidel, ale jízdní kola a šicí stroje. Z našeho pohledu zvláštní kombinace. První automobil Opel představil v roce 1902 jako model Opel 10/12 PS. Tehdy šlo o luxusní vůz za přijatelnou cenu. Opel patří do koncernu PSA Peugeot Citroën.

Opel Mokka - oblíbené malé SUV

Mezi lidmi roste zájem o malá SUV. Opel Mokka je jedním z nich. Na trh byl uveden relativně nedávno v roce 2012 a téměř okamžitě si s přehledem získal pověst spolehlivého SUV. Dnes už Opel Mokka patří k nejprodávanějším malým SUV v celé Evropě. Ve Velké Británii se prodává pod značkou Vauxhall a v Americe a Číně pod názvem Buick Encore.

V roce 2016 se dočkal faceliftu a k názvu Mokka přibylo písmeno X, které z něj dělá crossover. Nový Opel Mokka X vypadá mnohem moderněji a velké plus si zaslouží mnohem lepší uspořádání interiéru. Neočekávejte všakvůz vhodný do náročnějšího terénu a to kvůli nižší světlé výšce. Ve městě se ale Opel Mokka rozhodně neztratí.

Opel Mokka X - čtyři stupně výbavy a devět motorů

Nový Opel Mokka je nabízený ve čtyřech výbavových stupních. Nejlevnějším je výbava Enjoy. Následují střední stupně výbavy Innovation a Smile. Nejlepší výbavu má varianta Ultimate zejména pak ve spojení s nejvýkonnějším motorem. Vybrat si lze ze čtyř benzínových motorů, čtyř naftových motorů a jedné LPG jednotky.

Benzínové motory jsou: 1.4 Turbo S/S o výkonu 88 kW, 1.4 Turbo o výkonu 103 kW, 1.4 Turbo o výkonu 103 kW s automatickou převodovkou a 1.4 Turbo o výkonu 103 kW a pohonem 4x4. Naftové motory jsou: 1.6 CDTI ecoFLEX o výkonu 81 kW, 1.6 CDTI o výkonu 100 kW, 1.6 CDTI o výkonu 100 kW a pohonem 4x4 a 1.6 CDTI o stejném výkonu, pohonu 4x4 a automatickou převodovkou. LPG je 1.4 Turbo LPG o výkonu 103 kW.

Pojištění vozidel pro Opel Mokka

V rámci pojištění vozidel rozlišujeme zákonné a dobrovolné pojištění. Zákonné je pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Mezi lidmi je známé pro kratším názvem povinné ručení (POV). Dobrovolné je havarijní pojištění (HAV), které kryje škody na vlastním vozidle (např. krádež, poškození vandalem, při střetu se zvěří či v důsledku živelné události). Jak k povinnému ručení, tak i k havarijnímu pojištění si lze sjednat vybraná doplňková připojištění (pojištění skel, pojištění zavazadel, pojištění úrazu a další).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.