epojisteni logo

BMW a jeho historie

BMW vznikla v roce 1916 pod názvem Bayerischen Flugzeugwerke (Bavorské letecké závody) za účelem výroby motorů pro vojenská letadla. Po první světové válce roku 1922 se společnost přejmenovala na Bayerischen Motoren Werke (Bavorské motorové závody) a začala se orientovat na výrobu lodních a motocyklových pohonných jednotek.

V roce 1928 BMW koupila továrnu Dixi v Eisenachu, kde byli vyráběny anglické Austiny Seven. Právě zde vznikly první vozidla značky BMW, z nichž nejslavnějšími byly modely 327 a 328.

Druhá světová válka způsobila krizi, stejně jako u řady dalších výrobců vozidel, a výroba byla plně obnovena až v roce 1952. První vozidlo zde vyrobené bylo BMW 501. BMW rovněž přichází na trh se sportovními vozy 507.

Po válce se zároveň zvedla poptávka po levnějších a menších vozech. BMW na tuto poptávku reagovalo výrobou dvoumístných vozů Isetta, který působil spíše jako zastřešený motocykl. Novější typ Isetta 7

Jak vybrat povinné ručení pro BMW

Jste-li vlastníkem vozidla BMW, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo BMW.

Srovnání cen havarijního pojištění zdarma

Chcete si sjednat havarijní pojištění, ale neorientujete se v cenách na trhu? Stačí vyplnit pár údajů do naší kalkulačky a my vám poradíme s výběrem i sjednáním nabídky na míru pro vás.

Nejčastěji pojišťované modely značky BMW:

BMW i8
BMW X5
BMW X6
BMW M3
BMW X3
BMW X1
BMW i3
BMW M4
BMW M5
BMW M2
BMW X2
BMW Z4
BMW Z3
BMW M6
BMW X4
BMW Z8
BMW Z1
BMW Řada 3
BMW Řada 5
BMW Řada 7