epojisteni logo

BMW X5

Německá automobilka BMW (zkratka Bayerische Motoren Werke) vyrábí luxusní sportovně laděná vozidla. Vznikla v roce 1916 původně jako specialista na letecké motory. První “bavorák” byl vyroben až v roce 1931. Mezi prvenství této automobilky patří například první motor s elektronicky řízeným vstřikováním z roku 1979 či vůz s katalyzátorem o pět let později.

BMW X5 - luxusní SUV

Jedná se luxusní SUV, které bylo na trh uvedeno v roce 1999. I přes vysokou cenu je o něj velký zájem, o čemž svědčí prodej 2,2 milionů kusů v letech 1999 až 2018. Primárně je BMW X5 určeno pro severoamerický automobilový trh, určitá část se vyváží také do Evropy. Z tohoto důvodu se vyrábí v americkém městě Spartanburg.

BMW X5 má velmi elegantní design s několika dominantními prvky. Ačkoliv se jedná o SUV, je vhodný spíše na silnice. Poradí si jen s lehčím terénem. První generace byla vybavená tradičním pohonem 4x4. Od roku 2003 jej pohání jednotka xDrive, která pohon na všechna kola zapojí pouze v případě nutnosti.

BMW X5 - čtyři generace

Během dvaceti let se SUV BMW X5 postupně zvětšovalo, rozšiřovalo a prodlužovalo. První generace E53 se vyráběla do roku 2006 a a prošla výměnou pohonu 4x4 na chytrý systém xDrive. Druhá generace E70 nastoupila v roce 2006 a v roce 2013 ji vystřídala třetí generace. Čtvrtá generace byla představena v roce 2019.

Nejnovější čtvrtá generace BMW X5 představuje velmi velký, prostorný, luxusní a komfortní vůz a technologicky nejvyspělejší model současnosti. Novinkou je zejména BMW Live Cockpit Professional zahrnující moderní technologie, díky nimž si majitel bude připadat jako v nejnovějším sci-fi filmu.

V nabídce jsou tři výbavové stupně - M Sport, Sériová provedení a xLine. Co se týče motorizací, na výběr jsou dvě dieselové varianty (xDrive30d AT s výkonem 195 kw, M50d AT Sport s výkonem 294 kW) a jeden benzínový motor (xDrive40i AT s výkonem 250 kW).

Pojištění vozidel pro BMW X5

BMW X5 je luxusní a hodně drahý vůz, který vyžaduje stejně špičkové komplexní pojištění vozidel. Samozřejmostí je zákonné odpovědnostní pojištění - povinné ručení. Z tohoto pojištění jsou kryty škody, které majitel vozidla způsobí jiným účastníkům silničního provozu. Škody způsobené na vlastním vozidle (např. v důsledku vandalismu, krádeže, živelné události, dopravní nehody, střetu se zvěří) kryje havarijní pojištění Allrisk. U aut, jako je BMW X5 je doporučeno volit nejvyšší pojistné limity. Za zvážení stojí i různá doplňkové připojištění za příplatek zvyšující pojistnou ochranu na nejvyšší úroveň.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.