epojisteni logo

BMW M5

BMW je oficiální zkratka pro název německé automobilky Bayerische Motoren Werke (Bavorské Motorové závody), která vznikla v roce 1916 spojením dvou firem Rapp Motorenwerke a Gustav Otto Flugzeugwerke. Původní zaměření byla výroba leteckých motorů a název zněl Bayerische Flugzeugwerke, ke změně došlo rok po založení. První automobil BMW byl vyroben v roce 1928.

BMW M5 - luxusní sportovní sedan

BMW M5 je sportovní model vycházející z běžné řady BMW 5 (BMW 5 series), jejíž zástupci patří do kategorie vozů vyšší střední třídy. Série se vyrábí již od roku 1972 a nyní je v prodeji již sedmá generace (od roku 2016). BMW M5 je považováno za nejrychlejší čtyřdveřový automobil současnosti a vůz lze popsat jako luxusní limuzínu, která touží být supersportem.

BMW M je sportovní divize německé automobilky, které se zaměřuje na výrobu sportovních modelů, které vychází ze sériově vyráběných aut. BMW M5 je jedno z nich a je možné jej popsat jako luxusní sportovní sedan a technický skvost mezi podobnými automobily, který nabízí absolutní komfort a ještě lepší poježdění.

BMW M5 - pouze jedna výbava a jeden motor

Luxusní auta nemají nikdy příliš výbavových stupňů. U BMW M5 je to pouze jedna nadstandardní výbava ve špičkovém provedení. Cena BMW M5 se pohybuje přes 3 miliony korun. Také motorová nabídka je stručná a čítá pouze jeden benzínový ale výkonný motor M5 xDrive AT o objemu 4395 ccm a výkonu 441 kW (591 koní).

Převodovka je pouze automatická a pohon má BMW M5 na všechna čtyři kola. Tohle auto vás nikde nenechá ve štyku. Maximální rychlost BMW M5 je 250 km/h a na stovku se dostane za 3,4 sekundy, což je velmi slušný čas. Hůře je na tom tento sporťák se spotřebou, která je všechno jen ne nízká. Kombinovaná spotřeba činí zhruba 10,5 litru na 100 km.

Pojištění vozidel pro BMW M5

Provoz motorového vozidla se neobejde bez odpovídajícího pojištění. V případě BMW M5 je třeba uzavřít vysoce kvalitní komplexní pojištění, které obsahuje povinné ručení, havarijní pojištění i vybraná doplňková pojištění. Povinné ručení je pojištění nařízené zákonem, které chrání ostatní účastníky silničního provozu. V případě zaviněné nehody je jim uhrazeno odpovídající odškodné.

Havarijní pojištění je zase dobrovolné a kryje škody vzniklé na vlastním vozidle například v důsledku živelné události (krupobití, povodeň, pád stromu apod.), krádeže, vandalismu či zaviněné havárie. Připojištění se mohou vztahovat na skla, zavazadla, ale i následky úrazu. Doporučeno je také sjednat si rozšířené asistenční služby, které poskytují pomoc v případě nehody i úrazu (oprava na místě, odtah vozidla, tlumočnické služby, sehnání náhradního ubytování či zdravotnického zařízení apod.).

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.