epojisteni logo

BMW i8

BMW je populární německá automobilka, která byla založena v roce 1916. Její celý název zní Bayerische Motoren Werke. Odsud pochází nejen zkratka BMW, ale také označení aut “bavorák”. Původně se však jednalo o výrobu leteckých motorů, do automobilů se BMW pustilo až v roce 1931.

BMW i8 - sportovní hybrid

BMW i8 patří mezi relativně nové modely. Vyrábí se od roku 2014 v rámci projektu BMW Projekt i. Jedná se o “auto budoucnosti” sportovní plug-in hybrid , tedy vůz s moderním pohonem kombinující spalovací motor s elektromotorem. BMW i8 je extravagantní lehký vůz s nadupanou výbavou. Mezi přednosti patří nejen výrazný design, vysoká rychlost ale také díky inovativní pohonné jednotce i velmi nízká spotřeba.

Extrémní futuristické sportovní BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster nabízí pravý požitek z rychlé jízdy. Na 100 km/h se dostanete za pouhých 4,4 vteřiny. Zajímavý je design auta s nízkým kokpitem, vynikající aerodynamikou a dveřmi otevíranými vzhůru. Nic z toho není provedené na úkor komfortu, který zahrnuje sportovní, ale přitom velmi pohodlné kožené sedačky.

BMW i8 - extrémní supersport

BMW i8 nepatří mezi rodinná auta, je to auto určené pro zábavnou a rychlou jízdu, do kterého se pohodlně vejdou dva lidé. Vzadu rozhodně nečekejte prostor a pohodlí. V nabídce je pouze jeden výbavový stupeň a to Sériové provedení s hybridním pohonem v ceně od 3,8 milionu korun. Právě hybridní motor stojí za pozornost. Jeho objem činí 1499 ccm a výkon 266 kW neboli 356 koní. Kromě úžasného zrychlení vás ohromí i spotřeba 2,1 litru na 100 kilometrů.

BMW v roce 2019 oznámilo, že se zabývá nástupcem BMW i8, které by mělo využívat vylepšené ústrojí. Současný tříválec by mohl nahradit čtyřválec nebo dokonce šestiválec. Objevují se ale i informace, že by v druhé generaci BMW mohlo jít o čistý elektromobil s úplně novým elektrickým pohonným ústrojím s vysokým točivým momentem. Druhá generace se očekává nejdříve v roce 2023.

Pojištění vozidel pro BMW i8

Supersport s hybridním pohonem BMW i8 vyžaduje komplexní pojištění vozidel na nejvyšší úrovni. Vedle zákonného povinného ručení s nejvyššími limity je nezbytné také vysoce kvalitní havarijní pojištění v neokleštěné variantě Allrisk. Vzhledem k ceně samotného vozu a náhradních dílů musí hrdý majitel počítat s vysokými cenami úplně za všechno (servis, údržba, opravy i pojištění). U takového vozidla se rozhodně nevyplácí šetřit zrovna na pojištění. To však neznamená, že je nutné vzít nejdražší nabídku. Při porovnání online snadno zjistíte, kdo vám nabízí nejlepší pojištění za nejlepší cenu.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.